6.12.2009 otevřeno: 1578 x

Favorizované týmy ve večerních zápasech nezaváhaly

Netradičně se v neděli večer hrály tři zápasy nejvyšší soutěže. Ani v jednom ale favorité nezaváhali, když si proti svým soupeřům dokázali vypracovat výrazné vedení již delší dobu před koncem střetnutí. Roli favorita pak svým vítězstvím také potvrdili.

ZUBR Extraliga - 14.kolo

Frýdek-Místek - Lovosice 30:33 (15:19)

Lovosice od počátku zápasu pevně kráčely za vítězstvím. Vyšel jim začátek první půle, když ve čtvrté minutě vedly rychle 5:0 a v závěru poločasu již 18:12. Domácí třemi brankami v řadě snížili a nakonec do šaten odcházeli za stavu 15:19. Ve druhé půli dobře hrající hosté dokázali odskočit již na 25:15 a výrazné vedení si udržovali až do 51.minuty. V závěru zápasu Lovosice prostřídaly sestavu a za posledních deset minut vstřelily již jen jednu branku. Domácí házenkáři díky tomu snížili na konečných 30:33.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Vacula 6, Meca 5, Straka 5/2

Nejlepší střelci Lovosic: Kalous 9, Šuma 8, Havlát 4

Sedmimetrové hody: 5/2 - 0, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 412

Jiří Motl (Lovosice) a Václav Straka (Frýdek-Místek) v dnešním utkání

Třeboň - Hranice 29:38 (15:16)

Domácí házenkáři se favorita nezalekli a ve 13.minutě nad Hranicemi po sérii pěti branek vedli 7:3. Hosté ale dokázali velmi rychle zareagovat a za sedm minut bylo srovnáno na 9:9. Do konce první půle pak svěřenci trenéra Hegara otočili utkání ve svůj prospěch a v poločase vedli 16:15. Ve druhé půli Třeboň držela nadějný stav do 38.minuty, kdy po brance Naimanna snižovala na 19:21. Nevydařil se jí ale úsek mezi 39.-49.minutou, ve kterém Hranice odskočily na 31:22 a získaly tak rozhodující náskok. V Třeboni pak zvítězily celkově 38:29.

Nejlepší střelci Třeboně: Bicek 7, Naimann 7, Kotlaba 5/2

Nejlepší střelci Hranic: Brůna 10, Tůma 8/1, Indrák 7

Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1, vyloučení: 0 - 5, vyloučení: Kavulič, Skružný, diváků: 450

Přerov - Zubří 20:37 (8:17)

Hostující celek od počátku střetnutí potvrzoval roli favorita a ve čtvrtině utkání vedl již 9:3. Vydařil se mu také závěr prvního poločasu, kdy třemi brankami v řadě odskočil na poločasových 17:8. Výrazný odstup si udržoval i po celý zbytek zápasu, aby nakonec v Přerově Zubří zvítězilo 37:20.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 10, Bechný 4, Hubáček 3
Nejlepší střelci Zubří: Krupa 8, Hrstka M. 7, Hrstka J. 4, Třeštík 4

Sedmimetrové hody: 4/1 - 1/1, vyloučení: 5 (ČK Potiška) - 3, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 213