6.12.2009 otevřeno: 1376 x

Dukla porazila Karvinou a zůstává v čele Extraligy

Ve čtrnáctém kole ZUBR Extraligy na sebe největší pozornost poutala souboj Karviné a Dukly. Zápas byl velice napínavý, aby nakonec Dukla stejně jako před rokem dokázala svého soupeře porazit na jeho palubovce.

Zdroj: ČTK (zbývající zápasy již budou ze zdrojů Českého svazu házené)

ZUBR Extraliga - 14.kolo

Dukle se podařilo vrátit porážku svému dosavadnímu jedinému přemožiteli v sezoně. Karviná v září zvítězila v Praze 26:17. Před 900 diváky se hrálo dramatické utkání, ve kterém domácím citelně chyběli spojka Šulc a pivot Ivanov. Pražané nastoupili v kompletní sestavě (pozn. a oprava informace ČTK ze strany ČSH - Dukle rovněž chyběli zkušení hráči Piskač, Kotrč a dlouhodbě zraněný Král) a hráli od začátku s velkým nasazením a bojovností. Velkou překážkou pro ně byl vynikající domácí brankář Mrkva, který ale i přes řadu vynikajících zákroků porážku neodvrátil.V předposlední minutě domácí Sliwka mohl vyrovnat, ale rovněž skvěle chytajícího Rangla zachránilo břevno. Na druhé straně se naopak podruhé za sebou nemýlil Lehocký a domácí už dokázali opět jenom snížit.

Pod vedením střelců Šika a Šetlíka se Plzeň začala soupeři gólově vzdalovat od desáté minuty a poločas vyhrála šestibrankovým rozdílem. Domácí mohli zápas zdramatizovat při početní převaze o dva muže, kterouměli čtvrt hodiny před koncem, ale Opálka nedal tutovku a šance stáhnout manko na dva góly vzala za své. Takticky dobře hrající Plzeň náskok pak už uhájila.

Také ve Dvoře Králové potvrdili roli favorita hosté. Jičín po poměrně vyrovnaném poločase po změně stran zabral a zvítězil nad posledním týmem tabulky 33:22.

Dvůr Králové - Jičín 22:33 (13:16)
Nejvíce branek: Klouček 7, Groch 4, Kotík 3 - Kraus 7, Chroustovský a Král po 6. Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 5/2 - 5/4. Vyloučení: 11:10. Diváci: 640

Kopřivnice - Plzeň 28:33 (10:16)
Nejvíce branek: Gřes 6/3, Rachač, Kichner a Opálka po 5 - Šik 8, Šetlík 7/3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 350

Karviná - Dukla Praha 23:24 (11:11)
Nejvíce branek: Hanták 5, Sliwka 5/2 - Brabec 8/4, Polášek 7. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/6. Vyloučení: 6:4. Diváci: 900