27.1.2018 otevřeno: 1427 x

Ve finále Českého poháru se v Chebu utkají týmy Plzně a Karviné

Házenkáři HCB Karviná porazili v úvodním zápase Final4 Českého poháru mužů tým Lovosic a stali se tak prvním letošním finalistou. Protivníkem jim bude tým Plzně, který porazil házenkáře Nového Veselí. Ve finálovém souboji se tak střetnou dva celky z opačných konců republiky.

Semifinále Českého poháru mužů

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 29:27 (11:13)

Házenkáři Karviné vybojovali postup do finále letošních bojů Českého poháru. Přitom v průběhu zápasu měli dlouho navrch Lovci, vypracovali si pětibrankové vedení, které drželi ještě ve 40. minutě zápasu (15:20). Karvinský Slavomír Mlotek pak ale manko rychle korigoval, ve 44. minutě to bylo o jediný gól 19:20 a Lovci brali oddechový čas. Ve 48. minutě navíc viděl červenou kartu Klimt, lovosičtí házenkáři ale ještě dokázali překlopit vedení na svou stranu 24:22, po dalším vyrovnání už ale tahali za delší konec hráči Karviné. Brůna poslal Karvinou do vedení dvě minut před koncem na 27:26, ze sedmičky pak zvýšil na 28:26. Lovosický Sýkora ještě korigoval, vítězství Karviné ale zpečetil Zbránek a tým slavil postup do finále.

TJ Sokol Nové Veselí – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 22:29 (11:12)

Finálovou dvojici doplnili po druhém semifinálovém duelu házenkáři Plzně. S protivníkem z Nového Veselí odehráli vyrovnaný první poločas, po většinu první třicetiminutovky se dokonce házenkáři z Vysočiny drželi ve vedení. Před přestávkou ale Západočeši vyrovnali a do kabin šli s jednobrankovým náskokem. Ve druhé půli navýšili hráči Plzně vedení na čtyři góly, sedm minut před koncem to už bylo o pět a závěr zápasu už Plzeňané ovládli. V utkání zvítězili sedmibrankovým rozdílem.

Ve finálovém souboji se tak utkají týmy HCB Karviná a SSK Talent Robstav – M.A.T. Plzeň.