29.11.2009 otevřeno: 1563 x

V repríze finále výhra Zubří

Šlágrem kola byl bezpochyby duel dvou finalistů loňského ročníku mezi Zubřím a Karvinou. Před měsícem se ve vzájemném souboji radoval celek úřadujícího českého mistra, zopakovat svoje vítězství v dnešním zápase ale nedokázal. Ve druhém zápase přivítaly Hranice nováčka Dvůr Králové.

ZUBR Extraliga – 13.kolo

Hranice – Dvůr Králové 43:26 (20:9)

Hostující nováček se dostal dvakrát z kraje zápasu do vedení 2:1 a 4:2, ale poté již otěže utkání přebral favorit a v 18.minutě tak vedly Hranice 10:5. Svůj náskok navýšily především v poslední desetiminutovce první půle, kdy dokázaly soupeři odskočit na poločasových 20:9. V pohodě pak zápas kontrolovaly a své vedení zvyšovaly na konečných 43:26.

Nejlepší střelci Hranic: Kovařík 10/2, Brůna 7, Galus 7/2
Nejlepší střelci D.Králové: Groh 6, Kotík 4, Fiedor 4/2
Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2, vyloučení: 4 – 7, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 300

Brůna (Hranice) v souboji s obráncem soupeře

Zubří – Karviná 32:24 (19:12)

V tradičně bouřlivé atmosféře se událo utkání dvou velkých rivalů a aspirantů na přední příčky extraligy. Dramatická v něm ale byla pouze první polovina úvodního poločasu, ve které se oba celky střídaly ve vedení do stavu 6:5 pro Zubří. V dalších minutách se přestalo dařit karvinské ofenzívě, se kterou si obrana Zubří podporovaná výkonem brankáře Maliny dokázala poradit a tak již do přestávky domácí získali sedmibrankové vedení 19:12. Ani vstup do poločasu druhého se Karviné nevydařil a ve 38.minutě prohrávala o devět branek 14:23. Pěti góly v řadě pak hostující celek dokázal zkorigovat na nadějných 19:23, ale další branková série Zubří vrátila domácím klid a pohodu. Zubří utkání kontrolovalo do samého konce a připsalo si další dva body za vítězství 32:24.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 11/5, Mika 7, Hrstka J. 4
Nejlepší střelci Karviné: Mrózek 8/5, Petrovský 3, Zdráhala 3, Vančo 3

Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5, vyloučení: 5 – 6, rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 1000