28.11.2009 otevřeno: 1426 x

V sobotních duelech vítězství domácích týmů

Čtyři zápasy dnes byly odehrány ze třináctého kola mužské ZUBR Extraligy. Shodně v nich zvítězily domácí celky. V Plzni dlouho vdoroval Přerov a Kopřivnice dokázala zdramatizovat zdánlivě ztracené utkání v Jičíně.

ZUBR Extraliga – 13.kolo

Dukla – Frýdek-Místek 39:24 (18:11)

Vítězství Dukly předznamenal již začátek zápasu. Zatímco hostující celek vstřelil svoji první branku až v deváté minutě, na kontě domácích v tu chvíli již bylo gólů šest. Již v průběhu prvního poločasu se tak favorit dostal do vedení 18:11. Frýdku-Místku se ve druhém poločase podařilo snížit na rozdíl pěti branek 22:17,a le sedm gólů Dukly v řadě přineslo domácím opět do uklidňující vedení 29:17. Nakonec Pražané zvítězili rozdílem patnácti branek 39:24.

Nejlepší střelci Dukly: Rams 7, Mráz 5, Landa 4, Polášek 4, Lepieš 4, Škvařil 4, Lehocký 4

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 9/2, Štěpánek 5, Meca 2, Dyba 2, Holbein 2

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 95

Lovosice – Třeboň 32:26 (13:13)

Domácí chtěli svému soupeři oplatit nečekanou porážku ze druhého kola a zároveň již potřebovali bodovat. Z počátku se zdálo, že se jim jejich cíle bez problémů podaří splnit, když ve 20.minutě zvyšoval na 11:6 Kalous. Nervozita ale Lovosicím svazovala ruce a technických chyb i neproměněných šancí na jejich straně přibývalo. Ty dovolily hostujícímu týmu srovnat na 11:11 a v poločase byl stav nerozhodný 13:13. Na začátku druhého poločasu se domácím podařilo získat čtyřbrankové vedení, které si dokázali udržovat po většinu druhé půle. V závěrečné desetiminutovce jej o dvě branky navýšili na konečných 32:26.

Nejlepší střelci Lovosic: Brecko 8/1, Šuma 7, Miler 6

Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 6/3, Naimann 4, Mošovský 3/2, Bicek 3, Šulc 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/5, vyloučení: 7 – 6, rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 350

Jičín – Kopřivnice 28:23 (11:8)

Kopřivnice měla do zápasu lepší vstup a když se domácím podařilo v úvodní desetiminutovce jen jednou skórovat, vedl hostující tým 4:1. Pět branek v řadě ale rychle otočilo skóre ve prospěch Jičína, který již svého soupeře do vedení podruhé nepustil. K vítězství se domácí přiblížili v začátku druhého poločasu, když prvních deset minut vyhráli poměrem 8:2 a vedli tak 19:10. Kopřivnice ale utkání nevzdala ani za stavu 15:24 a domácí diváci se pak museli až do posledních minut strachovat o vítězství. Od 17. do 27. minuty Jičín skóroval jen jedinkrát, zatímco hostující celek chytil druhý dech a po další sérii pěti branek snižoval už na 23:25. Závěr zápasu ale vyšel Jičínu, který definitivně zlomil zápas ve svůj prospěch a zvítězil 28:23.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 6, Chroustovský 5/3, Rychna 5/1, Brykner 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 8, Hanzelka 4, Opálka 4
Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/2, vyloučení: 6 – 8, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 450

Plzeň – Přerov 32:28 (16:14)

Téměř do samého konce drželi házenkáři nováčka z Přerova vyrovnaný stav s favoritem z Plzně. Domácím se v prvním poločase nepodařilo odskočit soupeři na více jak dvoubrankový rozdíl a stejným rozdílem také Plzeň vedla po jeho skončení. Ani ve druhé půli se domácím nedařilo soupeře zlomit a získat výraznější náskok, když v 56.minutě vedli jen 28:26. Následující dvě minuty ale přinesly čtyři branky plzeňských házenkářů, kteří získali vedení 32:26. Na to již Přerov nestihl reagovat, ale z Plzně veze příznivý výsledek 28:32.

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 9, ŠetlíVinkelhöfer 6, Šetlík 5

Nejlepší střelci Přerova: Bechný 9/1, Kavka 6, Hubáček 5

Sedmimetrové hody: 0 – 2/1, vyloučení: 6 (ČK přímá Šindelář) – 5, rozhodčí: Skružný, Kavulič, diváků: 600

Vinkelhöfer (Plzeň) versus Kosatík (Přerov)