20.12.2017 otevřeno: 1984 x

Postup do Final4 Českého poháru vybojovali házenkáři Karviné, Nového Veselí a Lovosic

Tři semifinalisty Českého poháru už známe. K Lovcům, hráčům Karviné a Nového Veselí se zítra večer připojí lepší z týmů Plzeň - Jičín.

Čtvrtfinále Českého poháru mužů

TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice 23:30 (12:11)

V prvním poločase čtvrtfinálové odvety se odehrával v Hranicích velmi vyrovnaný a napínavý souboj a o vedení domácích rozhodl až závěrečný devítimetrový hod. Ve druhé půli už Lovci na hřišti dominovali, ujali se vedení a nakonec se dopracovali k sedmibrankové výhře, která v součtu s výhrou 30:27 v prvním zápase podpořila postup Lovců do Final4.

Statistiky klub nedodal.

SKKP Handball Brno – HBC Karviná 27:37 (14:16)

Vyrovnaný byl úvodní poločas i v Brně, kde o postup bojovali házenkáři Karviné. V prvním poločase hosté dobře začali, rychle vedli 6:1. Pak sice Brňané skóre vyrovnali na 7:7, do přestávky ale Karvinští domácí tým přetlačili dvoubrankovým rozdílem. Ve druhé půli už měli hosté navrch výrazněji. Svůj náskok navýšili dokonce na deset branek a po vysoké výhře a domácím vítězství 38:36 postupují karvinští házenkáři do Final4.

Nejvíce branek: Hanták J. 7/1, Kučera 5, Cáb 4 – Zbránek 7, Mlotek S. 6, Monczka 5/2. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 251.

Aleš Kořínek, SKKP Handball Brno: „Gratuluji soupeři k dnešnímu vítězství a postupu do Final4. Myslím si, že Karviná hrála celých šedesát minut koncentrovaně, podala celkově týmový a dobrý výkon. Tím nám zápas výrazně ztížila, ale ze strany Brna mohl zápas vypadat jinak. Zápas jsme mohli zlomit v přibližně 20. minutě první půle, kdy jsme dotáhli, herně jsme se do zápasu dostali. Karviná ale dnes zaslouženě vyhrála.”

Marek Michalisko, HCB Karviná: „Dnešní zápas jsme vyhráli, postoupili jsme do Final4. Upřímně bych klidně vyměnil dnešní vítězství za minulý extraligový zápas, raději bych měl dva body v extralize. Je to sport, do Final4 jsme se probojovat chtěli, což se nám povedlo. S dnešním výkonem jsem spokojený.”

KH Kopřivnice – Sokol Nové Veselí 27:24

Házenkáři Nového Veselí sice ve středeční odvetě pohárového souboje s týmem Kopřivnice prohráli, přesto slaví postup do Final4 Českého poháru mužů. Vybojovali ho po úvodní domácí výhře 33:29, v celkovém součtu tak byli o gól lepší, než jejich kopřivnický soupeř a připojili se tak k týmům Karviné a Lovosic v přípravách na lednové Final4.