17.11.2017 otevřeno: 2667 x

Čtvrtfinále Českého poháru extraligové. Seznam čtvrtfinalistů zkompletovali házenkáři Plzně, Brna a Nového Veselí

Žádný z papírových favoritů, tedy extraligových týmů, nezaváhal na hřišti svých soutěžně níže postavených soupeřů. Brno, Plzeň i Nové Veselí potvrdily svou pozici a oslavily postup do 5. kola Českého poháru mužů.

Tým druholigového MHK Karviná soupeři z Brna mocně vzdoroval. Karvinští se ve druhé půli snažili zápas zdramatizovat, přesto favoritovi podlehli poměrem 24:29 po poločase 10:18. Cesta Českým pohárem skončila i pro tým Mladé Boleslavi. Ve vyrovnaném souboji měli po celou dobu alespoň o trošku navrch hostující házenkáři Nového Veselí, kteří nakonec ve sváteční den slavili vítězství 27:24 po poločasovém vedení 17:14.

Už ve čtvrtek svůj postup stvrdili i hráči Plzně a to naprosto suverénně. Na rozdíl od svých extraligových kolegů smetli České Budějovice rozdílem třídy 42:28. „My chceme v poháru postoupit do nejužšího finále, do Final Four. Bereme tu soutěž prestižně, teď bude záležet taky na losu,“ prohlásil pro klubový web plzeňský trenér Michal Tonar.