15.10.2017 otevřeno: 1242 x

Do čela 1. ligy jde neporažená Litovel

V 1. lize je odehráno šest kol. Vzhledem k tomu, že rozpis je tvořen pro 12 týmů a v soutěži je celků pouze 10, jsou v počtu odehraných utkání velké rozdíly. Zatímco nováček soutěže z Vršovic a tým Bystřice pod Hostýnem má odehrán plný počet šesti zápasů, řada celků odehrála jen 4 duely. Jedním z těch čtyřzápasových je i Tatran Litovel, který však má plný počet 8 bodů, skóre +30 branek a celkem s přehledem vede tabulku. Bodově mu konkuruje pouze tým Hustopečí, který však má odehráno o zápas více.

Hráči Litovle v sobotu přehráli nebezpečný Chodov 30:26 (14:11). V dresu domácích poprvé v letošním ročníku nastoupili odchovanci Nedoma a Nantl, působící v letošní sezóně v dresu Baníku Karviná a hned zatížili konto hostů 11 brankami (Nedoma nejlepší střelec – 7br.). Vypadá to, že to na Hané myslí s návratem do extraligy vážně.

Zlín opět přišel o body. Tentokrát v Náchodě. Domácí zvítězili nejtěsnějším rozdílem (30:29), když ještě o poločase vedli „ševci“ o tři góly. Předloňský extraligista je tak v tabulce poslední s jediným bodem.

Nováček z Vršovic, povzbuzený vítězstvím v minulém kole ve Zlíně, opět naplno bodoval, když v domácím prostředí přehrál zálohu Jičína 24:22. Domácí hráči vedli již v poločase o 8 branek, hosté ale zbraně nesložili, ve druhé půli mocně dotahovali, a na body to nestačilo. Rozdílovým hráčem byl ostrostřelec domácích Jan Bednář (8 br.).

Sebevědomí si na východě Čech popravili házenkáři Bystřice pod Hostýnem. Po domácím debaklu s Velkou Bystřicí dokázali v dramatickém utkání zvítězit na hřišti Dvora Králové 30:28 a připíchnout tak celek domácích do spodních pater tabulky.

O víkendu má 1. liga přestávku, tak jako ostatní soutěže. Všechny celky s výjimkou Jičína B ale sehrají zápasy 3. kola Českého poháru. Některé týmy hrají na hřištích druholigových týmu, někteří však doma účastníky extraligy. Rozhodně se bude na co dívat. Poslední říjnový víkend je pak na pořadu 7. kolo, ve kterém se ale odehrají pouze 3 zápasy, neboť utkání Bystřice p. H. - Vršovice bylo již předehráno.