28.9.2017 otevřeno: 1880 x

V 1. lize poslední tým bez ztráty bodů – Litovel

Třetím kolem pokračovala o víkendu 1.liga. Diváci viděli dramatická a zajímavá utkání mnohde s nečekaným finálním výsledkem. Překvapivě jasně dominovala Litovel v Náchodě, nečekala se ani remíza Velké Bystřice ve Zlíně, ani ztráta bodů rozjetého Chodova v Jičíně.

Litovel přivezla do Náchoda nového hráče. Joaquim Vaille Sole, student ze Španělska, nastoupil ve svém prvním utkání a hned se stal nejlepším střelcem týmu z Hané. Kdo čekal na severovýchodě Čech vyrovnanou partii, byl zklamán. Litovel vedla již o poločase o 9 branek a ve druhém náskok ještě navýšila.

Velká Bystřice po prohře doma ve 2. kole ve Zlíně zabrala a získala bod za remízu 28:28. Po odchodu řady zkušených hráčů vsadil trenér bystřických na mládí a hned to vyšlo. Vždyť nejlepšími střelci týmu z Hané byli dorostenci Prošvic (8 br.) a Tkadkleček (5 br.).

Nováček 1. ligy z Hustopečí potvrdil dobrou formu a promyšleně poskládaný tým s přehledem přehrál celek Dvora Králové. Rozjetý celek Chodova vedl ještě o poločase nad zálohou Jičína o čtyři branky. Druhou půli ale prohrál o pět, a tak šli do šaten po utkání spokojenější domácí po nejtěsnější výhře 24:23.

V neděli se hrálo ještě utkání Bystřice pod Hostýnem – Sokol Vršovice. V předehrávce sedmého kola hosté zkušeným domácím dlouho vzdorovali (v 50. minutě 24:24). Závěr ale rozhodli ve svůj prospěch přeci jen domácí. V dresu nováčka z Prahy byl k neudržení zkušený Bednář, autor 9 branek.

Ve středu a ve čtvrtek hrají všichni prvoligisté zápasy Českého poháru a hned o víkendu pak pokračuje soutěž 4. kolem. Opět čekají zajímavé duely. Šlágrem kola by měl být zápas dlouhodobých rivalů a sousedů z tabulky Chodov-Bystřice p. Host.