3.9.2017 otevřeno: 1856 x

Pohár EHF: Plzeň je ve 2. kole, Dukla doma Islanďanům podlehla

Plzeňští házenkáři zvládli odvetu proti Olympiacosu SF Pyreus, který jednoznačně zdolali 29:18 a s přehledem postoupili do další fáze. V úvodním zápase série proti islandskému FH neuspěla v Edenu Dukla, která přes mohutný finiš podlehla islandským vicemistrům 27:30 (13:14).

Plzeňští házenkáři, kteří měli výhodu domácího prostředí v obou zápasech proti řeckému mistrovi, jenž před sezónou změnil název na Olympiacos SF Pyreus, s přehledem zmíněnou výhodu využili a sérii prvního kola Poháru EHF přetavili v postup. Zatímco v pátečním zápase vyrovnával Talent až z poslední akce střelou z ruky Jana Stehlíka, v nedělní odvetě kráčel jednoznačně za postupem. Už v poločase vedl rozdílem devíti branek 17:8 (oficiálně dle zápisu 8:17, neboť byl tento zápas považován z pohledu Plzně za hostující) a po přestávce svůj náskok bezpečně kontroloval. Brankově se dařilo bratrům Tonarům, kteří vsítili dohromady 13 branek. Svěřenci Michala Tonara staršího, otce současné spojkové dvojice střelců, se společně s fanoušky Talentu mohou těšit v polovině října na sérii se španělskou Helvetií Anaitasuna. Ta v loňské sezóně postoupila do čtvrtfinále Poháru EHF, kde vypadla s pozdějšími vítězi pohárové soutěže, házenkáři Magdeburgu.

K úvodnímu zápasu 1. kola Poháru EHF nastoupila v neděli pozdě večer také Dukla Praha, která v Edenu hostila islandského vicemistra FH Hafnarfjördur. Vyrovnaný zápas se zlomil po 33. minutě, kdy červenou kartu obdržel člen kádru české reprezentace Štěpán Jeníček. Ze stavu 14:14 Islanďané během několika málo minut odskočili do několikabrankového trháku. Po pěti minutách hry to bylo 20:16 v jejich prospěch a hosté i nadále pokračovali v ostrém nástupu, z čehož resultovalo jejich vedení o 10 branek, konkrétně 28:18 (50. minuta). Jenže v poslední desetiminutovce se český mistr vzepřel debaklu a díky mohutnému finiši vykřesal před odvetou na islandské půdě naději. Postupně stáhl až na 27:29 a to ještě Kastner neproměnil sedmimetrový hod. Poslední slovo patřilo ale hostujícímu Eidssonovi, který upravil na konečných 27:30 (13:14). Dukla tak nevyužila výhodu domácího prostředí, ale díky jedinečnému závěru drží před odvetou šanci na úspěch. Utkání na islandské půdě je na programu příští sobotu 9. září.

Pohár EHF, 1. kolo, 2. zápas

Olympiakos SF Pyreus (GRE) - Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 18:29 (8:17),
první zápas
 21:21 (12:8), postupuje český vicemistr

Nejvíce branek: Tonar M. 7/2, Tonar J. 6, Poloz 4 – Tziras 4/1, Liapis 3. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2. Vyloučení: 2 - 5. Rozhodčí: Vitaku, Vitaku (KOS). Diváci: 760.

Pohár EHF, 1. kolo, 1. zápas

HC Dukla Praha - FH Hafnarfjördur 27:30 (13:14), odveta 9. září 2017

Nejvíce branek: Mubenzem 8, Blecha a Šůstek po 4 – Tziras 4/1, Liapis 3. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/2. Vyloučení: 4 - 5, ČK: Jeníček (DUK), Arsaelsson (FH). Rozhodčí: Nabokau, Kulik (BLR). Diváci: 500.