31.8.2017 otevřeno: 1578 x

Víkend bude v tuzemské mužské házené patřit Českému poháru

S počátkem září odstartuje převážnou většinou utkání 1. kola Český pohár házenkářů. Extraligové kluby včetně triumf obhajujících Lovosic jsou tradičně nasazeny do 3. kola, které je na programu na konci října. ČP vyvrcholí opět turnajem Final4.

Pondělní střetnutí pražských klubů Tamburella a Slavie odstartovalo letošní ročník českého poháru házenkářů. Z vítězství se po vyrovnané první půli nakonec přesvědčivě radovala favorizovaná Slavia (35:27 po nerozhodném poločase 13:13). Dva zápasy 1. kola jsou na programu v pátek 1. září, dohráváno bude 1. kolo ČP mužů třemi zápasy až po nadcházejícím víkendu. Hlavní porce utkání úvodní pohárové fáze však spadá právě na úvodní zářijový víkend, ve kterém také odstartuje MOL Liga házenkářek a klání Poháru EHF čekají na Duklu Praha a Talent Plzeň (informace o Dukle a Plzni stejně jako o jejich působení na Česko-Slovenském poháru naleznou zájemci na našem extraligovém webu). Český pohár házenkářů vyvrcholí v lednu příštího kalendářního roku, opět turnajem Final4. Jeho hostitelem bude tentokrát Cheb (27. – 28. ledna 2018).