8.11.2009 otevřeno: 1750 x

V Plzni na Duklu vyprodáno, zápasu sluší remíza

Zcela zaplněná hala v Plzni dnes viděla přímý souboj o první příčku extraligové tabulky. Domácí tým v něm hostil pražskou Duklu a k vidění byl tuhý boj o každý míč. Ve druhém zápase neměly Hranice problémy s nováčkem z Přerova.

Plzeň - Dukla Praha 22:22 (11:9)

V nádherné atmosféře zaplněné haly na Slovanech dnes byl k vidění dramatický zápas mezi Plzní a Duklou. Oba celky se nakonec rozešly smírně po výsledku 22:22. Začátek utkání byl vyrovnaný až do 15.minuty a stavu 5:5. Dukle se ale v následujících deseti minutách podařilo skórovat jen jednou, zatímco domácí přidali pět branek a odskočili na 10:6. Dvě branky Poláška pak ale rozjetou Plzeň zabrzdily a domácí do šaten nakonec odcházeli s náskokem dvou gólů 11:9. Plzeň si až do 50.minuty udržovala 2-3brankový náskok, ale hostující celek čtyřmi brankami v řadě rázem otočil stav zápasu ve svůj prospěch na 20:19. Plzeňská křídla Vinkelhöfer a Linhart ale znovu vrátila Plzni vedení, aby branka Ramse dvě minuty před koncem rozhodla o tom, že se oba celky dnes rozejdou smírně a rozdělí si oba body.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7, Linhart 4, Šik 3, Šetlík 3/2

Nejlepší střelci Dukly: Rams 6/2, Piskač 4, Lehocký 4

Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/2, vyloučení: 4 (ČK Šetlík) - 4 (ČK Horák), rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 1400

Petr Linhart (Plzeň) při střelbě na branku Dukly

Hranice - Přerov 28:18 (15:6)

Pouhých šest branek Přerova vstřelených v prvním poločase střetnutí s Hranicemi rozhodlo o tom, že již po třiceti minutách bylo jasné, kam poputují oba extraligové body. Po deseti minutách vedli domácí 7:2 a branky na jejich straně pravidelně přibývaly, zatímco hostující tým dokázal skórovat v průměru jednou za pět minut. Z toho rezultoval i poločasový výsledek 15:6. V průběhu druhé půle se hostujícímu týmu podařilo snížit na rozdíl šesti branek, aby domácí v závěru odskočili na konečný desetibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 5, Bednařík 3, Brůna 3, Brož 3, Bajgar 3, Samiec 3, Diviš 3

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 7/1, Bechný 5/1, Buček 3

Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2, vyloučení: 6 (ČK Indrák) - 5, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 500