7.11.2009 otevřeno: 1585 x

Infarktové závěry v Jičíně i v Třeboni nakonec úspěšné pro domácí týmy

Čtyřmi zápasy dnes pokračuje nejvyšší soutěž házenkářů. Zatímco ve dvou z nich neponechali favorité nic náhodě, na dvou palubovkách byli domácí diváci až do posledních sekund nervózní. Nakonec ale v obou zápasech domácí týmy dotáhly střetnutí do vítězného konce.

ZUBR Extraliga - 9.kolo

Dvůr Králové – Karviná 23:36 (8:15)

Favorit z Karviné v zápase na půdě nováčka nezaváhal a od počátku střetnutí ve Dvoře Králové vedl. Domácí drželi krok do stavu 4:6, pak se ale již projevila převaha hostujícího celku ve všech činnostech a ten postupně navyšoval svůj náskok na poločasových 8:15. Karviná bez problémů udržovala dostatečný brankový náskok a na vítězství 36:23 se brankově podíleli všichni její hráči s výjimkou obou brankářů.

Nejlepší střelci D.Králové: Groh 5, Klouček 5, Fiedor 4/1

Nejlepší střelci Karviné: Zdráhala 6, Vančo 5, Sliwka 5, Pavlíček 4, Hanták 4

Sedmimetrové hody: 5/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 450

Třeboň – Frýdek-Místek 27:26 (9:12)

Padesát minut drželi hráči hostujícího celku naději na vítězství, aby nakonec i díky neproměněné sedmičce v poslední minutě nezískali ani bod. První poločas byl vyrovnaný až téměř do samého konce, když ve 27.minutě svítil na ukazateli stav 9:9. Poslední tři minuty ale vyšly Frýdku-Místku výborně a třemi brankami získal poločasové vedení 12:9. Hostům se vydařil i vstup do druhé půle, kdy navýšili svoje vedení na 14:9. Dvou až tříbrankové vedení si Frýdek-Místek udržoval až do 50.minuty a stavu 22:20. Tři branky domácích v řadě ale otočily skóre na 24:22 pro Třeboň, která se do vedení dostala poprvé od stavu 7:6. Drama pokračovalo až do samého konce, ve kterém Frýdek-Místek dokázal snížit z 24:27 na rozdíl jediné branky 26:27. V poslední minutě měl navíc možnost srovnat ze sedmimetrového hodu, ale na remízu, která by byla pro oba týmy spravedlivá, nakonec díky zákroku brankáře Pristaše nedosáhl.

Nejlepší střelci Třeboně: Bicek 8, Jordák 5, Naimann 4

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Dyba 7, Straka 5, Meca 5

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Nesvadba, Vangelis, diváků: 450

Kopřivnice – Zubří 25:37 (9:17)

Zubří od prvních minut zápasu potvrzovalo roli favorita a i díky výbornému výkonu brankáře Maliny, který v prvních deseti minutách zlikvidoval domácím tři sedmimetrové hody, si brzo vypracovalo výraznější vedení. V 15.minutě vedli hosté 10:3 a bylo evidentní, kdo si dnes odveze oba body. Ve 40.minutě Zubří odskočilo na desetibrankový rozdíl 23:13, aby nakonec Kopřivnici, která v utkání neproměnila šest (!) sedmimetrových hodů, porazili 37:25.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 7/2, Rachač 7/1, Šustáček 3

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 7/2, Hrstka J. 7, Říha 6

Sedmimetrové hody: 9/3 – 4/3, vyloučení: 6 – 6 (ČK Říha), rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 300

Jičín – Lovosice 28:27 (12:11)

Lovosičtí hráči měli výborný vstup do zápasu a v sedmé minutě vedli 5:1. Domácí házenkáři ale v dalších minutách dokázali ukrajovat z brankového náskoku hostí a po sérii tří branek bylo ve 23.minutě srovnáno na 8:8. Do konce poločasu pak byl stav již vyrovnaný a až v posledních sekundách Jičín díky Krausovu gólu získal poločasové vedení 12:11. Začátek druhé půle naopak hostům nevyšel a Jičín dokázal odskočit na 16:12. Lovosice pátou brankou Krahulíka snížily na 14:16, ale stejný hráč vzápětí uviděl červenou kartu. Tři vyloučení bezprostředně po sobě pak opět dala šanci Jičínu, aby si vybudoval brankový náskok. Hosté se ale nevzdali a bojovností dokázali deset minut před koncem srovnat na 22:22. Naděje na bodový zisk držely Lovosice i nadále, ale Jičínu se podařilo za stavu 24:24 třikrát za sebou získat v útoku sedmimetrový hod a dvakrát dokonce i vyloučení hostujícího hráče. I přes tato oslabení Lovosice vždy dokázaly srovnat, na poslední branku Bareše, vstřelenou tentokráte již ze hry, už odpovědět nedokázaly.

Nejlepší střelci Jičína: Chroustovský 8/2, Král 7/3, Brykner 4, Kraus 4

Nejlepší střelci Lovosic: Šuma 6/1, Kalous 5, Miler 4, Krahulík 4

Sedemimetrové hody: 7/5 – 2/1, vyloučení: 3 – 9 (ČK Krahulík), rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 600