4.11.2009 otevřeno: 1672 x

Dukla veze oba body z Hranic, Karviná porazila Zubří

Dvě dohrávky dnes byly na programu nejvyšší soutěže házenkářů ZUBR Extraligy a obě byly pro diváky velice atraktivní. První nabídla reprízu loňského finále a i ve druhé se utkali dva aspiranti na nejvyšší extraligové příčky Hranice a Dukla.

Dohrávka 7.kola

Karviná - Zubří 34:29 (18:15)

Repríza finálové série minulého ročníku se odehrála v Karviné, která přivítala Zubří. V první půli se oba týmy dlouho přetahovaly o vedení a žádnému z nich se nepodařilo získat výraznější náskok. Až ve 21.minutě pak domácí sérií tří branek získali vedení 13:10 a stejným rozdílem 18:15 pak Karviná vyhrála i celý první poločas. Zubří se ve druhé půli podařilo přiblížit se na rozdíl dvou branek 20:22, ale úsek mezi 38.-43.minutou prohrálo 0:4 a Karviná odskočila na 26:20. Tento náskok se ukázal jako rozhodující a až v závěru se Zubří podařilo snížit na přijatelných 29:33. Nakonec Karviná zvítězila 34:29 a svého soupeře přeskočila v tabulce o jeden bod.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 6, Mrózek 5/5, Ivanov 4

Nejlepší střelci Zubří: Stžínek 10/5, Mika 6, Hrstka M.4

Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/5, vyloučení: 5 (ČK Ivanov) - 6 (ČK Titkov), rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 846

Dohrávka 2.kola

Hranice - Dukla 31:34 (14:15)

Hranice mohly v případě vítězství svého dnešního soupeře bodově dostihnout a úvod zápasu se jim také dařil, když nad Duklou ve 13.minutě vedly 8:5. Dukla ale potvrdila, že i na venkovních hřištích je silným protivníkem a kolektivním výkonem dokázala se soupeřem srovnat krok a ve 26.minutě dokonce získat vedení 14:12. Hranice v zápětí srovnaly na 14:14, ale branka Poláška poslala Duklu do šaten s poločasovým vedením 15:14. Hranice hned na úvod druhého poločasu získaly vedení 16:15, ale to bylo v zápase naposledy, kdy také vedly. Ve 38.minutě získala Dukla díky třem brankám v řadě vedení 22:18, později další čtyřbrankovou sérií dokonce 26:20 a byla na nejlepší cestě za důležitým vítězstvím. Domácí v dalším průběhu dokázali snížit maximálně na rozdíl čtyř branek a Dukla se i díky osmi brankám reprezentantů Poláška a Lehockého mohla radovat z velmi cenného vítězství 34:31.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 7/2, Čadra 7/1, Tůma 4, Bajgar 4

Nejlepší střelci Dukly: Lehocký 8, Polášek 8, Rams 6

Sedmimetrové hody: 5/4 - 0, vyloučení: 6 - 8 (ČK přímá Polášek), rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 350

Ivanov (Karviná) bráněn Titkovem (Zubří)