8.3.2017 otevřeno: 2097 x

Východočeské derby skončilo remízou, favorité v 1. lize ale převážně vítězili

Dvůr Králové nad Labem se smírně rozešel s Náchodem 24:24 a posunul se na osmé místo tabulky. Té vévodí se stále tříbodovým náskokem Strakonice, které v souboji posledního s prvním týmem tabulky uspěly v Liberci. Příští kolo mají ale Jihočeši volný los.

Prvoligový víkend, o kterém měla volný los Velká Bystřice, proběhl bez velkých překvapení. V trojici utkání zvítězily týmy ze špičky tabulky, ve dvojici zápasů na východě Čech pak na bodový zisk dosáhli domácí házenkáři. Záloha Jičína si poradila s Bystřící pod Hostýnem, jejíž střelec Michal Hub nadále vládne pořadí střelců 1. ligy a den před prvoligovým utkáním výrazně přispěl k zisku bodu Litovle proti Kopřivnici v rámci 20. kola nejvyšší soutěže. Před více než 250 diváky se pak v sobotu rozešly smírně v tradičním derby celky Dvora Králové nad Labem a Náchoda a dlouho velice dobře hrající Náchod tak čeká na výhru v 1. lize dlouhé čtyři měsíce.

Dvůr Králové nad Labem chtěl ve 14. kole využít specifické atmosféry derby, své dobré domácí bilance i slabší formy Náchoda, který se z výhry v 1. lize naposledy radoval v polovině listopadu 2016. Ani 10 branek jeho nejlepšího střelce v celé sezóně Lukáše Pichy jej ale k výhře nedovedlo, přesto se po zisku bodu v tabulce Dvůr posunul před "béčko" Plzně na osmé místo. Foto: L. Hloušek, facebook 1. HK Dvůr Králové nad Labem

Trojice zbylých zápasů 14. kola pak skončila výhrou favorizovaných týmů z čela tabulky. Záložní tým Plzně se na pražském Chodově držel pouze úvodních dvacet minut, kdy se dokonce opakovaně dostal do vedení, pak už ale svou aktuální formu prodal tým z Jižního města. V poločase vedl už 15:11 a díky dvaadvaceti vstřeleným brankám v druhé půli se posunul na pozici prvoligového týmu s největším počtem vstřelených branek (399 gólů ve 13 zápasech, konečná výhra nad "béčkem" Plzně v rámci 14. kola 37:27). Jen o devět branek má ale na svém kontě méně Zlín, který už má ale za sebou v rámci jarní části soutěže volný los a odehráno tak pouze dvanáct utkání v sezóně. Valaši o víkendu vstřelili na půdě Ostravy jen o branku méně než Chodov Plzni, a po výhře o dvanáct gólů jsou v tabulce nadále druzí (Ostrava - Zlín 26:38). Tříbodový náskok před Zlínem si pak bezpečně pohlídaly Strakonice, které v souboji posledního s prvním týmem soutěže uspěly na půdě Liberce. Nováček soutěže zůstává s pěti body na jedenácté příčce, Strakonice 1. ligu mužů vedou. Již příští kolo ale mají volný los a tak se mohou druzí Valaši přiblížit na rozdíl jednoho bodu. Zlín bude mít výhodu domácího prostředí, ale těžkého soupeře - rozjetý Chodov, který se v prvním vzájemném zápase sezóny radoval z výhry 33:29.