30.1.2017 otevřeno: 3569 x

„Podařená akce, už plánujeme příští ročník,“ libují si v Novém Veselí po Sokol Kempa Cupu 2017

Mezinárodní turnaj mladších i starších dorostenců svedl na Vysočinu vedle českých celků také top mládežnické týmy, včetně těch z Německa. Sportovní program turnaje doplnil přednáškou i věhlasný Bob Hanning.

Haly ve Žďáře nad Sázavou a Novém Veselí od pátku do neděle hostily turnaj mladších a starších dorostenců, ve kterém obstál v roli pořadatele novoveselský Sokol. A a co je potěšitelné, na kterém se výsledkově neztratily v mezinárodní konkurenci ani české kluby! „Všechny týmy si organizaci pochvalovaly, což nás těší. Nebylo to jednoduché, družstva bydlela na více místech, hrálo se v od sebe vzdálenějších halách, než je tomu na turnajích mládeže běžné. Všechny logicky nastalé problémy se nám ale podařilo řešit a i my jsme po stránce organizace naprosto spokojení,“ říká Pavel Hladík z pořádajícího Sokola Nové Veselí.

Radost mladších dorostenců Nového Veselí, kteří zvítězili na Sokol Kempa Cupu 2017 v kategorii U17. "Velký úspěch našeho klubu, ale myslím, že i celé české házené," komentuje výhru na turnaji Pavel Hladík.

Novoveselký klub mohl těšit navíc zisk trofeje v kategorii U17, odpovídající kategorii mladšího dorostu. V té startovaly z české republiky také týmy Dukly Praha a Žďáru nad Sázavou, který je de facto „béčkem“ Veselí a v podzimní části domácí druholigové soutěže se i širší házenkářské veřejnosti připomenul drtivou výhrou 71:32 nad Českými Budějovicemi. Vedle nich startovaly v U17 favorizované německé týmy Füchse Berlín a Lipska, bosenské Brčko, rakouský WAT Fünhaus Handball, maďarská Tatabánya, polská Legnice a slovenské ŠKP Bratislava. Do semifinále ze základních skupin postoupily oba německé kluby, z nichž se následně radovalo po vzájemném souboji z postupu do finále Lipsko (26:25), a také Nové Veselí se Žďárem nad Sázavou. „Kluci se znají, Žďár byl navíc posilněn postupovou výhrou nad Duklou, takže to nebyl jednoduchý zápas,“ přibližuje Pavel Hladík. Nové Veselí do finále přešlo přes druholigový Žďár nad Sázavou až po boji 20:18 (13:14). Zatímco Füchse Berlín splnilo roli favorita v boji o bronz, ve finále Lipsko pořadajícímu oddílu nestačilo a Nové Veselí tak slavilo překvapivý triumf. „Děláme si v zahraničí jméno a o víkendu jsme to potvrdili. Myslím, že je to velice pozitivní výsledek pro celou českou házenou,“ říká s hrdostí Hladík.

10. Grundfos Tatabánya KK (HUN)

V kategorii U19 pak český prapor držela Dukla Praha, která si postupně poradila s bratislavským ŠKP, maďarským Gyöngyösi, polskou Legnicí a v semifinále i s ukrajinským Záporožím (zaváhala jedinkrát ve skupině proti výběru Moskvy). Ve finále čekaly svěřence Pavla Pauzy berlínské Lišky, které splnily úlohu favorita a vybojovaly pohár pro vítěze. Pražané přesto výkonem nezklamali a prohra o dvě branky proti klubu, který v posledních sezónách sbírá německé mistrovské tituly, byla rozhodně důstojná (21:23). „Byl to zážitek, celý turnaj jsme snili právě o finále proti Füchse. Němci byli lepší, ale my jsme se nevzdali a dotahovali jejich náskok. Ostatně v tom nás po utkání osobně chválil pan Hanning, což byla obrovská pocta pro celý tým,“ sděluje emoce po turnaji dorostenecký reprezentační gólman Marek Štefanič. Zmiňovaný Bob Hanning, jedna z nejvýznačnějších person německého házenkářského prostředí, pak přímo v rámci turnaje připravil zajímavou přednášku zaměřenou převážně na sportovní marketing. Zbývá dodat, že za dvojicí Füchse – Dukla se mezi staršími dorostenci umístil na třetí příčce výběr Moskvy, čtvrté bylo ukrajinské Záporoží, až páté slovinské Gorenje Valenje. Nové Veselí se umístilo v kategorii U19 šesté. „V obou kategoriích startovala skutečně kvalitní družstva a jsme nadšeni z jejich zpětné vazby. Už nám v hlavě běhají plány na příští ročník,“ uzavírá Pavel Hladík.