25.10.2009 otevřeno: 1985 x

Televizní drama skončilo výhrou Lovosic

Tři zápasy byly dnes na programu v osmém kole nejvyšší soutěže házenkářů. Před televizními obrazovkami se utkaly týmy Hranic a Lovosic a v dramatické koncovce nakonec vítězství uhájili domácí házenkáři. Cenné vítězství veze z Přerova Třeboň a ve večerním zápase se utkal druhý nováček D.Králové s Frýdkem-Místkem.

ZUBR Extraliga – 8.kolo

Lovosice - Hranice 33:32 (15:12)

Podle očekávání vyrovnané utkání bylo k vidění v Lovosicích, kde před kamerami České televize nastoupili domácí hráči proti týmu Hranic. Lovosice v začátku svého soupeře předčily a dokázaly si vybudovat až šestibrankové vedení 12:6. Z něho ještě do poločasu Hranice ukrojily na rozdíl tří branek 9:12. Ve druhé půli se hosté dokázali svému soupeři ještě více přiblížit a utkání začínalo být nervózní. Prim hrál brankář Kučerka, který neustále držel své spoluhráče na dostřel jediné branky a Lovosice díky jeho zákrokům nedokázaly získat bezpečnější vedení. Oba týmy se neustále střídaly ve skórování a na každý lovosický gól hraničtí okamžitě odpovídali svým úspěšným zásahem. Osm minut před koncem bylo srovnáno na 27:27 a závěrečné minuty přinesly další drama. V něm sice za delší provaz pořád tahaly Lovosice, ale Hranice vždy dokázaly srovnat. Půl minuty před koncem byl stav 33:32 a do útoku šli domácí. Trenér Srba si v závěrečných sekundách vybral ušetřený oddechový čas a domácí již takticky utkání dohráli do vítězného konce.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9, Miler 5, Kalous 5

Nejlepší střelci Hranic: Galus 7/2, Brůna 6, Čadra 5, Diviš 5, Tůma 5

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2, vyloučení: 6 - 9, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 430

Velmi pozorně byl v zápase Lovosice - Hranice bráněn Vladimír Šuma

Karviná – Kopřivnice 38:28 (18:13)

Kopřivnice měla v Karviné dobrý vstup do utkání a vedla 3:1, ale domácí hráči rychle otočili na 5:3 a od té doby neustále vedli. Svůj náskok navýšili na rozdíl šesti branek na 14:8, ale hostující tým nesložil zbraně a dokázal snížit na 12:14. Karviná ale opět zabrala a do poločasu odskočila na 18:13. Ve druhé půli si její hráči vedení bez problémů udržovali výrazné vedení a nakonec zvítězili rozdílem deseti branek 38:28.

Nejlepší střelci Karviné: Faith 9, Šulc 5, Ivanov 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: rachač 13/2, Gřes 7

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2, vyloučení: 3 -3, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 680

Vojtěch Petrovský střílí přes obranu Kopřivnice

Přerov - Třeboň 23:25 (13:14)

Napínavé a jako na houpačce bylo střetnutí mezi Přerovem a Třeboní. Domácí do něj vstoupili lépe a získali v 11.minutě vedení 5:1. Hostující celek ale poté srovnal krok a o deset minut později již bylo vyrovnáno na 9:9. V závěru první půle dokonce Třeboň získala dvoubrankové vedení, které hostující celek před koncem poločasu snížil na 13:14. Ve druhé půli hosté získali až čtyřbrankové vedení a v 50.minutě byl stav 22:18 v jejich prospěch. Šňůra čtyř branek domácích ale znamenala srovnání na 22:22. Pět minut před koncem bylo utkání vyrovnané a na ukazateli skóre svítil stav 23:23. Přerov ale v posledních pěti minutách hostujícího brankáře nepřekonal a třeboňský Naimann dvěma brankami zařídil vítězství Třeboně v poměru 25:23.

Nejlepší střelci Přerova: Bechný 9/2, Zemánek 5/1, Penička 4

Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 6, Kubík 4/2, Mlsna 3, Naimann 3, Jordák 3

Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2, vyloučení: 4 - 6 (ČK Čapek), rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků. 232

Frýdek-Místek – Dvůr Králové 33:28 (19:15)

Domácí házenkáři od počátku střetnutí s Dvorem Králové vedli a jejich vedení po sérii čtyř branek v rozmezí 14.-18.minuty narostlo na rozdíl šesti gólů 12:6 a později 13:7. Hráči Dvora Králové ale v dalších třech minutách dokázali pětkrát skórovat a snížit tak náskok soupeře na 12:14. Závěr poločasu se jim již ale nevydařil a domácí opět odskočili na výraznější brankový rozdíl. Po deseti minutách druhé půle byl stav opět o dvě branky ve prospěch domácích, ale rozhodující moment nastal za stavu 21:19. V rozmezí pěti minut byli domácí pětkrát úspěšní, zatímco Dvůr Králové skórovat nedokázal. Domácí se dostali do vedení 26:19 a přestože se hostujícímu týmu několikrát podařilo snížit na rozdíl dvou branek, v závěru mu došly síly. Domácí v posledních minutách vstřelili tři góly a zvítězili nakonec 33:28.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 10/3, Dyba 6, Vacula 4, Bednárek 4

Nejlepší střelci Dvora Králové: Groh 8, Kulhánek 5, Železňák 4/4, Klouček 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Pavlát, Pešek, diváků: 412