24.10.2009 otevřeno: 1619 x

Vítězství Zubří přihlíželo tisíc dvěstě diváků

Dvěma zápasy osmého kola dnes pokračovala ZUBR Extraliga svým osmým kolem. Vítězství v něm shodně dosáhly domácí týmy, které tak potvrdily roli favorita. V Zubří se na utkání svého týmu proti Plzni přišlo podívat 1200 diváků.

ZUBR Extraliga – 8.kolo

Dukla Praha – Jičín 24:15 (13:9)

Pražané si již od počátku utkání budovaly vedení, které ve 26.minutě narostlo na 13:5 . Závěrečné čtyři minuty přinesly čtyři branky Jičína a snížení na přijatelných 9:13. Začátek druhé půle a pět gólů domácích v řadě ale opět veškeré naděje hostujícího celku utnul, když třikrát za sebou byl za Duklu úspěšný Rams. Ve 40.minutě tak domácí vedli 18:10 a ve zbytku zápasu bez problémů dokráčeli k vítězství 24:15.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 5, Rams 4, Škvařil 4

Nejlepší střelci Jičína: Krasu 3, Rychna 2/1, Bareš 2, Masák 2

Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/2, vyloučení: 3 -3, rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 190

Zubří – Plzeň 26:23 (15:10)

Tisíc dvěstě diváků bylo svědky vítězství domácích hráčů nad Plzní v poměru 26:23. Utkání bylo v první půli dlouho vyrovnané a to až do dvacáté minuty a stavu 9:8. Závěrečná desetiminutovka se lépe vydařila domácím házenkářům, kteří ji vyhráli poměrem 6:2 a do poločasu si tak vypracovali vedení 15:10. Ve druhém poločase Zubří uteklo na 20:13 a zdálo se, že na cestě za vítězstvím nebude mít problémy. Plzeň ale dokázala čtyřmi brankami v řadě snížit na 18:21 a stejným rozdílem utkání také nakonec skončilo.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 7/1, Jurka 7, Mičkal 5
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 8/2, Šik 5/1, Vinkelhöfer 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 1200