21.12.2016 otevřeno: 2261 x

Final4 Českého poháru si zahrají týmy Plzně, Hranic a Lovosic

Známe všechny čtyři semifinalisty Českého poháru mužů v sezóně 2016/2017. Tým Karviné, který si svou účast vybojoval již včera vítězstvím v Brně, doplnily týmy Cementu Hranice, Talentu Plzeň a FCC Město Lovosice. Může tak dojít na reprízu loňského finále, v němž se Karviná utkala právě s lovosickými Lovci.

Čtvrtfinále Českého poháru

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha 35:31 (13:15)

První branka padla z rukou domácích Lovců, ale na dlouhou dobu to bylo pro házenkáře Lovosic poslední vedení v zápase. Dukla v dalších minutách odskočila, využívala chyb domácích a brankami z rychlých protiútoků získala vedení 6:2. Ani další minuty nepřinesly výraznou změnu. Domácí kupili chyby a Dukla jich využívala k jednoduchým brankám. A když už se Lovci dostali do zakončení, často je zastavil brankář Daniel Rangl. Výsledkem tak bylo vedení 14:8 ve prospěch Dukly pět minut před koncem prvního poločasu. Ještě do konce první půle se Lovci dokázali snížit na 13:15. Lovcům se ve druhé půli podařilo srovnat krok, ale dlouho nemohli srovnat stav zápasu. Povedlo se to až ve 41. minutě Malému (19:19). Dukla i nadále byla o krůček vepředu, šest minut před koncem vedla 30:28. Domácím se ale podařil dokonalý obrat a závěrečné minuty vyhráli poměrem 7:1. Celkově tak Lovosice porazily Duklu 35:31 a postupují do lednového Final4 Českého poháru.

Nejvíce branek: Bouček 9/4, Motl 7, Jelínek 5, Malý 5 - Kotrč 7/1, Kastner 6, Šůstek 5. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1. Vyloučení: 4 -7. Diváci: 432.

Václav Toman, trenér HK FCC Město Lovosice: „Začnu hned druhým poločasem. Po dobrém závěru první půle jsme chtěli srovnat stav, ale i přes dobrou práci obrany jsme následně dělali chyby v postupném útoku. Pak se nám konečně podařilo hru konsolidovat, do hry jsme poslali tři naše „ostré“ spojky Jelínka, Motla a Boučka, kteří svým pohybem dokázali přehrávat obranu soupeře. Díky tomu jsme dokázali zápas srovnat a měli v něm větší vůli po vítězství. Děkuji fanouškům za podporu v tomto předvánočním čase a přejeme všem klidné svátky.“

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: „O průběhu utkání rozhodly technické chyby našeho týmu v prvním poločase. Udělali jsme jich snad osm a díky nim se nám nepodařilo odskočit na větší brankový rozdíl. Svůj výborný výkon z první půle bohužel ve druhém poločase nedokázal zopakovat ani Dan Rangl. K tomu se přidalo velké množství vyloučených a neproměněné šance, které nás stály vítězství.“

HC ROBE Zubří – Talent ROBSTAV Plzeň 28:30 (15:18)

Druhým účastníkem bojů nejúspěšnější čtyřky týmů Českého poháru mužů je tým úřadujícího českého mistra Talent Plzeň. Západočeši tahali za delší konec prakticky celý úvodní poločas. Rychle si vypracovali čtyřbrankové vedení, které v 18. minutě navýšili dokonce na šestigólový rozdíl. Před přestávkou se domácím podařilo ztrátu zkorigovat především zásluhou Zahradníčka a Doudy, na začátku druhé půle ale Plzeň soupeři znovu odskočila (15:22). Zubřané vysokou ztrátu ještě jednou snížili na rozdíl dvou tref (24:26), závěr si ale Plzeň pohlídala a připsala si vítězství 30:28.

Nejvíce branek: Šlachta 7, Douda 7, Zahradníček 6 - Tonar 8, Blecha 6, Poloz 6. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 2:5. Sedmimetrové hody: 5:3. Diváci: 500.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: "Snažili jsme se k utkání přistoupit s maximální koncentrací. Bohužel jsme v celém utkání nedokázali pokrýt nebezpečné hráče Plzně důsledně. Soupeř si za dnešní vykon zasloužil postoupit."

Cement Hranice – Sokol Nové Veselí 31:29 (17:9)

Posledním týmem, který doplní semifinálovou čtveřici Plzeň, Karviná a Lovosice je tým Hranic. Cementáři v domácím zápase přetlačili extraligového (stále ještě) nováčka z Nového Veselí. V prvním poločase to vypadalo na jednoznačnou záležitost, když na konci úvodní třicetiminutovky svítil na ukazateli skóre osmibrankový rozdíl 17:9 pro domácí tým. Ve druhém poločase ale na hřišti dominovali házenkáři z Nového Veselí, kteří druhý poločas vyhráli poměrem 14:20. V celkovém součtu to ale nestačilo na víc, než na dvoubrankovou prohru a Final4 si tak zahrají házenkáři Hranic.

Nejvíce branek: Tůma 8, Stržínek 5/1, Čadra 4, Mičkal 4, Horut 4 – Dolejší 5/2, Sekulić 5, Melichar 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 6:4. Diváci: 90.

Český pohár po více než pěti letech vyvrcholí závěrečným turnajem Final 4, který se uskuteční ve dnech 28. až 29. ledna 2017 v Brně, konkrétně na půdě tamního SHC Maloměřice.