21.10.2009 otevřeno: 2020 x

Drama v Kopřivnici skončilo remízou

Dvanáctým vloženým kolem pokračovala nejvyšší soutěž házenkářů. O zajímavé duely v ní nebylo nouze, ale povětšinou v nich týmy o svých vítězstvích rozhodly již nějaký čas před koncem. Naopak drama do posledních vteřin bylo k vidění v Kopřivnici, kam přijely Hranice.

ZUBR Extraliga – 12.kolo

Frýdek-Místek – Zubří 28:41 (12:20)

Zubří na půdě jedenáctého Frýdku-Místku od počátku potvrzovalo roli favorita střetnutí. Již v úvodu utkání si vytvořilo říbrankový náskok, který domácí dokázali držet do 16.minuty a stavu 7:10. Další svoji branku ale Frýdek-Místek zaznamenal z rukou Dyby až o devět minut později, kdy už hosté vedli rozdílem deseti branek 7:17. Ve druhé půli nebylo o vítězství Zubří pochyb a přestože se Frýdku-Místku podařilo ve 46.minutě snížit na přijatelných 22:28, nakonec odešel z utkání poražen vysoko 28:41.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 7/1, Straka 5, Dyba 4, Vacula 4, Holbein 4

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 10/4, Hrstka M. 6, Jurka 5, Vyjídák 5

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 328

Domácí Dyba bráněn Randýskem ze Zubří

Plzeň – Jičín 23:21 (11:9)

V utkání, ve kterém spíše než pohledná házená byl k vidění nervózní boj s množstvím technických chyb na obou stranách, potvrdila Plzeň první příčku v tabulce vítězstvím 23:21. První poločas přinesl vyrovnané utkání, ve kterém domácí až v závěru dvěma brankami Bečváře odskočili na rozdíl tří branek 8:11, aby Jičín ještě do poločasu snížil na 9:11. Ve druhé půli se Plzni podařilo získat výraznější vedení 17:12 a zdálo se, že je na dobré cestě k bezproblémovému vítězství. Poslední desetiminutovka byla ale dramatická. Jičín se v ní dokázal přiblížit na rozdíl dvou branek a v poslední minutě dokonce Kvasničkova branka znamenala minimální rozdíl. K vyrovnání se již ale nedostal a šestou brankou potvrdil vítězství domácích nejlepší střelec Plzně Bečvář.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 6, Šetlík 4/3, Linhart 4

Nejlepší střelci Jičína: Kvasnička 4, Kolomazník 3, Chroustovský 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 500

Bečvář útočí na jičínskou branku, v obraně na něj čeká Babák

Třeboň – Dukla Praha 18:27 (10:12)

Dukla měla v prvním poločase utkání proti Třeboni mírnou převahu, kterou korunovala povětšinou tříbrankovým vedením. V poločase vedli hosté rozdílem dvou branek 12:10 a jejich náskok ve druhé půli ještě narůstal. Ve 46.minuty Pražané získali vedení  22:14 a o jejich vítězství bylo rozhodnuto. Nakonec Dukla zvítězila bezpečně 27:18.

Nejlepší střelci Třeboně: Mlsna 4, Bicek 4, Naimann 4

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 6, Lehocký 6, Brabec 3/2, Škvařil 3, Weigner 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2, vyloučení: 3 – 8 (ČK Horák), rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 300

Dvůr Králové – Lovosice 15:31 (8:17)

Sebemenší šanci nedali házenkáři Lovosic svému soupeři a porazili Dvůr Králové jednoznačně 31:15. Hostující celek výborně bránil a svojí defenzívou nutil soupeře k technickým chybám. Díky tomu se jeho hráči dostávali často do rychlých protiútoků a jejich náskok bez problémů narůstal. Domácí zachránil od většího přídělu jen brankář Babčaník, který kromě dvou sedmimetrových hodů kryl také řadu dalších vyložených šancí Lovosic.

Nejlepší střelci D.Králové: Bělohlav 3, Kotík 3, Fiedor 2, Železňák 2, Klouček 2

Nejlepší střelci Lovosic: Kalous 5, Krahulík 4, Šuma 4/1, Jablonka 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/2, vyloučení: 5 (ČK přímá Voňka), rozhodčí: Válek, Opava, diváků: 340

Lovosický Krahulík při střelbě

Kopřivnice – Hranice 25:25 (12:11)

Velice dramatické utkání až do poslední vteřiny zápasu bylo k vidění v souboji Kopřivnice a Hranic. Kopřivnice si v prvním poločase dokázala získat až čtyřbrankové vedení, když ve dvacáté minutě po brance Kichnera vedla 12:8. Konec poločasu ale vyšel hostujícímu týmu a dvě branky Brůny znamenaly snížení na minimální rozdíl 11:12. Hranicím se podařilo v průběhu druhé půle otočit vývoj utkání ve svůj prospěch a po sérii tří branek se dostaly do vedení 18:17 (41.minuta). Od té doby hraničtí neustále o branku vedli a to až do posledních sekund utkání. Kopřivnice ale nakonec dosáhla remízy, když na konečných 25:25 srovnal ze sedmimetrového hodu nejlepší střelec celého utkání Rachač.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 10/1, Opálka 5/4, Šustáček 4
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 5, Brůna 5, Bednařík 3, Bajgar 3, Galus 3/2

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4, vyloučení: 1 – 4, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 300

Přerov – Karviná 26:37 (15:17)

Více jak 35minut udržoval Přerov naději na dobrý výsledek proti Karviné, ale nakonec zkušený soupeř zvítězil přesvědčivě o jedenáct branek. V prvním poločase se hosté nedokázali utrhnout na větší jak čtyřbrankový náskok, který do poločasu Přerov dokázal snížit na rozdíl dvou gólů. Na začátku druhého poločasu se dokonce domácí přiblížili na jednogólový rozdíl, ale Karviná rychle získala zpět uklidňující náskok. V 59.minutě Přerov prohrával 24:28, ale v poslední desetiminutovce Karviná spustila kanonádu a díky devíti vstřeleným brankám nakonec zvítězila 37:26.

Nejlepší střelci Přerova: Bechný 6/1, Zemánek 4/1, Hubáček 4, Kavka 4, Pernička 4
Nejlepší střelci Karviné: Hanták 7/1, Petrovský 6/2, Mrózek 5

Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/6, vyloučení: 5 – 7, vyloučení: Horáček, Novotný, diváků: 200