16.11.2016 otevřeno: 2168 x

První pohárová osmifinále bez překvapení

Brno a Lovosice splnily ve středečním programu osmifinále ČP házenkářů role favoritů, soupeřům nastříleli „čtyřicítku“ a jsou krůček od lednového Final4.

Osmifinálový program ČP házenkářů dnes zahájily střetnutí druholigové Lokomotivy Plzeň proti lídrům Extraligy, lovosickým Lovcům, a dvou extraligových týmů, které zažily zcela odlišný vstup do sezóny – poslední Litovle a v přední skupině celků se pohybujícího Brna. Ani jeden z favoritů, tedy ani Lovosice, ani Bno, nenechali nikoho na pochybách, kdo je adeptem na postup. Lovosice první poločas ovládly poměrem 22:8, postup si bezpečně hlídaly a díky střelecké pohodě Klimta, autora 9 gólů, i křídel (Sýkora, Malý a Motl vsítili 19 branek) nakonec dovedly zápas k vítězství o patnáct branek. Lokomotiva, jenž vede pořadí 2. ligy JZČ, díky vyrovnanějšímu druhému poločasu odešla poražena relativně důstojným poměrem 26:41 (8:22).

Litovelský Matěj Nantl v souboji s brněnskou obranou. Dnes se dorostenecký reprezentant ČR prosadil čtyřikrát.

Souboj extraligových Tatranu a SKKP neprobíhal v tempu jako nedávný vzájemný duel v nejvyšší soutěži, což byl mj. důsledek změn v sestavách z dílny trenérů Hradila a Missbacha. Právě lodivod hostí Missbach po zápase přiznal, že cílem bylo, aby šanci dostali i mladí hráči ze střídačky. „Povedlo se, velmi příjemně nás překvapili a odehráli velmi dobré utkání, zejména v útočné fázi. To je příslib do dalšího průběhu sezóny,“ uvedl po utkání Missbach, jehož tým měl od počátku navrch. Naděje domácích ale držel dlouho gólman Pšenica. Když mu však začal výkonem konkurovat i hostující Bavlnka, začal náskok favorizovaného Brna narůstat a v poločase to bylo už 13:21! Po přestávce Litovel zabojovala a stáhla až na rozdíl čtyř branek, koncovka už ovšem patřila opět hostím, kteří využívali chyb v útočné hře Litovle a trestali její technické chyby. „V druhé půlce tam byla bojovnost, která mi trošku chyběla v prvním poločase. Nemáme tak zkušený tým, nedokážeme na rozdíl od tréninků v zápasovém rytmu dodržovat taktické pokyny, proto je potřeba vyjít z toho nasazení. Chtěli jsme to pojmout i jako přípravu na Duklu, ale z tohoto pohledu se nám to dnes také nepovedlo. Nutno pogratulovat lepšímu soupeři k postupu,“ řekl k průběhu utkání kouč Tatranu Michal Hradil, který v úvodu minulé sezóny vedl právě brněnský klub. Osmifinále pokračuje šesti zítřejšími duely (viz tabulka).