19.10.2009 otevřeno: 1175 x

Také Karviná se s pohárem loučí

Ani druhý český zástupce v evropské soutěži se neprobojoval do třetího kola. Před televizními kamerami nastoupili házenkáři Karviné k odvetě druhého kola Poháru EHF. Jejich soupeřem byla stejně jako před týdnem rumunská Resita.

2.kolo Pohár EHF

Karviná – Resita 29:28 (14:14)

Do utkání vstoupila Karviná výborně a rychle vedla 3:0. Osobně přitom bránila rumunskou hvězdu Petreu a zbraně hostí se tak v začátku utkání otupily. Největší problém dělal karvinské obraně srbský rozehrávač Butulja, který nastřílel v konečném součtu čtvrtinu branek soupeře. Hra byla dlouho vyrovnaná, ale ve 23.minutě se po čtyřbrankové šňůře dostala Resita do vedení 12:9. Karviná ale opět otočila skóre na 14:13, aby soupeř do přestávky srovnal na 14:14. Ve druhé půli byli hosté lepším týmem a vybudovali si vedení 21:16. Po oddechovém čase se ale dokázal Karviná vzchopit a osm minut před koncem bylo srovnáno na 25:25. Vítězství nakonec na stranu Karviné převážil brankou v posledních sekundách nejlepší střelec utkání Zdráhala.

Komentář trenéra Jozefa Hantáka: „Utkání jsme dobře rozehráli, vedli jsme 3:0, ale pak jsme technickou chybou a ukvapenou střelbou dovolili soupeři vrátit se do utkání. Narazili jsme na špičkový rumunský tým, který potvrdil svoji zkušenost. Ale cením si, že mužstvo bojovalo i za nepříznivého stavu a podařilo se nám alespoň zachránit čest klubu. Podařilo se nám sice pokrýt Petreu, kterého jsme k ničemu nepustili, ale nevyšlo nám ubránění pivota, který nám dělal problémy. Je to škoda, ale na druhou stranu je třeba vidět kvalitu soupeře."

Sestava a branky Karviné: Mrkva, Adamík – Pavlíček 4, Vančo 2, Sliwka 2, Faith 3, Hanták 2/1, Šulc 4, Mrózek 1, Petrovský 1, Požárek, Ivanov 1, Lyžwa, Zdráhala 9/1

Nejvíce branek Resity: Butulija 7, Irimescu 5/2, Ciubotariu 4

Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/5, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Bašmak, Frolov (RUS), diváků: 1000