17.10.2009 otevřeno: 1991 x

Dvůr Králové se raduje z prvních bodů

V sedmém kole ZUBR Extraligy se dočkali i házenkáři druhého nováčka ze Dvora Králové prvního vítězství. Dnes hostili na domácí palubovce Třeboň a po vyrovnaném průběhu se jim podařilo rozhodnout až v závěru utkání.

ZUBR Extraliga - 7.kolo

Lovosice - Přerov 39:33 (21:15)

Obě družstva hrála od počátku zápasu útočně a na obou stranách tak padalo hodně branek. Vyrovnaný stav vydržel do stavu 5:5, pak si domácí začali budovat brankový náskok a vedli povětšinou 4-5gólovým rozdílem. V závěru poločasu odskočili na 20:13, aby v poločase vedli o šest branek 21:15. Druhá půle začala lépe pro hostující celek, který dokázal postupně snižovat náskok Lovosic až na rozdíl tří branek 28:25. Domácí pak ale rychlým protiútokem definitivně rozhodli o svém vítězství a v konečném součtu vyhráli o šest branek 39:33.

Nejlepší střelci Lovosic: Šuma 8/1, Měchýř 6, Kalous 6

Nejlepší střelci Přerova: Bechný 7, Zemánek 7, Kavka 6/3

Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3, vyloučení: 7 - 5, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 450

Nejlepší střelec utkání, lovosický Vladimír Šuma

Dvůr Králové - Třeboň 30:27 (13:15)

První výhry v sezóně se dočkal i nováček ze Dvora Králové, když po vyrovnaném a dramatickém střetnutí zdolal Třeboň 30:27. Do 19.minuty a stavu 10:9 se žádný z týmu neutrhl na větší jak dvoubrankový rozdíl. Šnůra čtyř branek hostů vedla k vedení Třeboně 13:10, které domácí dokázali do konce poločasu snížit o jednu branku. Druhá půle byla zcela vyrovnaná a oba týmy se v ní střídaly ve vedení. V 54.minutě vedla Třeboň 27:26, ale od té doby již nedokázala vstřelit branku. Domácí byli naopak čtyřikrát úspěšní a mohli tak slavit první extraligové body. Utkání bylo značně ovlivněno vyloučením hostujícího Šulce do konce utkání. Třeboň tak hrála od 40.minuty pouze v pěti lidech. I přesto dokázala Třeboň následující čtvrthodinu držet vyrovnaný stav a podlehla až v samém závěru střetnutí.

Nejlepší střelci D.Králové: Kotík 7, Klouček 6, Kulhánek 5
Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 6, Bicek 4, Mošovský 4

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2, vyloučení: 7 - 4 (vyloučení do konce utkání Šulc), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 360

Kopřivnice - Frýdek-Místek 34:26 (17:14)

V Kopřivnici diváci viděli vyrovnanou první polovinu utkání, ve které se domácím zlepšenou hrou v poslední desetiminutovce podařilo získat tříbrankové poločasové vedení 17:14. I druhá půle byla ve znamení vyrovnaného souboje obou týmů a Frýdek-Místek dokázal několikrát s Kopřivnicí srovnat krok. V 51.minutě svítil na ukazateli stav 25:24, ale domácí pěti brankami v řadě získali rozhodující náskok 30:24. Frýdek-Místek se pak již nezmohl na odpor a Kopřivnice v závěru své vedení ještě navýšila.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Opálka 8/4, Veřmiřovský 7, Rachač 7

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 8/2, Dyba 4/1, Meca 3, Bednárek 3, Vacula 3

Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/3, vyloučení: 7 - 7, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 300

Jičín - Zubří 24:26 (11:14)

Hostující celek se již v úvodu střetnutí dostal do čtyřbrankového vedení 6:2 a až do 28.minuty si pak udržoval čtyřgólový náskok před domácím týmem. Jičínu se ale podařilo dvěma brankami v závěru poločasu snížit na 11:14. Domácí házenkáři pak ve druhé půli dokázali zcela vymazat náskok soupeře, kdy ve 44.minutě na 19:19 srovnával Masák. Rozhodující pro vývoj střetnutí pak byl úsek mezi 48.-54.minutou, který Zubří vyhrálo 5:0 a i přes veškerou snahu se pak domácím tento náskok zcela vymazat nepodařilo. Zubří veze z Jičína důležité vítězství 26:24.

Nejlepší střelci Jičína: Chroustovský 4/2, Vtípil 4, Brykner 4

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 7, Hrstka M. 6, Mika 4, Stržínek 4/3

Sedmimetrové hody: 6/3 - 3/3, vyloučení: 6 - 6 (ČK přímá Stržínek), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 550