17.10.2009 otevřeno: 1029 x

Dukla z poháru vyřazena

Odvetné utkání druhého kola Poháru EHF dnes sehráli házenkáři pražské Dukly na půdě ukrajinského celku Zaporozhye. Z domácího zápasu si do odvety vezli manko pěti branek, které se jim na Ukrajině vymazat nepodařilo.

2.kolo Poháru EHF

Zaporozhye - Dukla Praha 26:19 (14:11), 1.utkání: 29:24, postupuje Zaporozhye

Stále bez zraněného Poláška a Krále nastoupila Dukla k odvetě v domácím prostředí Zaporozhye. Úvod našemu týmu nevyšel stejně jako v prvním zápase v Praze a svěřenci trenéra Pauzy prohrávali 1:5. Trenér Pražanů si pak musel vzít oddechový čas a zlepšeným výkonem se pak Dukle podařilo vrátit do utkání. Výsledkem bylo poločasové manko tří gólů 11:14. Český celek držel nadějný stav až do 40.minuty, kdy měl dokonce možnost v přesilové hře snížit tříbrankový náskok soupeře. Hra v početní výhodě se mu ale nevydařila a soupeř v následujících minutách získal až osmibrankový náskok. Nakonec domácí vyhráli 26:19 a po vítězství z prvního zápasu 29:24 postupuje do dalšího kola Zaporozhye.

Komentář Pavla Pauzy: "Do odvety jsme se připravovali zejména na pokrytí jejich levých spojek a v útoku jsme chtěli sázet na trpělivou hru. V postupném útoku jsme chtěli zakončovat z křídel nebo střelbou ze země. Bohužel v úvodu utkání se nám tento záměr nevydařil a soupeř po našich chybách v útoku nekompromisně trestal z pozice spojek na rozhozenou obranu.V oddechovém čase jsem se snažil hráče uklidnit a zopakovat jim taktické pokyny. Podařilo se nám snížit na nadějný výsledek a také v úvodu druhé půle nám nadále vycházela naše vysunutá obrana, kterou soupeř velmi těžko překonával. Za stavu o tři branky jsme bohužel vůbec nezvládli vlastní přesilovku, kterou jsme prohráli poměrem 0:2. Soupeř se tím nastartoval a dokázal nám odskočit až na rozdíl osmi branek. Bojovali jsme až do samého závěru a soupeři nedovolili odskočit na větší brankový rozdíl. Musím poděkovat domácímu celku za vzornou organizaci okolo utkání. Do Prahy se vracíme zítra v šest hodin večer."

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl - Brabec 3/1, Weigner 1, Škvařil 1, Piskač 2, Mráz 3, Landa 1, Horák 1, Lehocký 3, Rams 4/2, Lepieš, Vlček

Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/3, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Plotnikov, Kaveshnikov (RUS), diváků: 1800