17.10.2016 otevřeno: 1655 x

Domácí prvoligisté byli o uplynulém víkendu stoprocentní

Všech šest domácích týmů přetavilo v zisk dvou bodů své duely 5. kola 1. ligy házenkářů. Velká Bystřice si po zvládnutém šlágru proti Chodovu drží dvoubodový náskok na čele tabulky.

Se stoprocentní úspěšností vyšly o uplynulém víkendu všechny domácí týmy z 5. kola druhé nejvyšší soutěže mužů, jehož šlágrem byl vzájemný souboj prvního s druhým celkem tabulky. Velká Bystřice hostila Chodov a o své šestibrankové výhře rozhodla až ve druhém poločase, do něhož týmy vstupovaly za nerozhodného stavu 17:17. Hanáci, jako nejlépe bránící tým soutěže, v druhé půli zpevnili defenzívu a náročný duel dovedli k výhře, díky které si na čele tabulky drží dvoubodový náskok před dalšími celky. Chodov po druhé prohře v sezóně klesl na čtvrtou příčku, předskočilo je aktuálně osmibodové duo Zlín – Strakonice. Bez výhry je na poslední příčce stále na body čekající Olomouc, která si v 5. kole odvezla "čtyříctku" z Bystřice pod Hostýnem.

Jakub Řežábek z Chodova střílí jednu z devíti branek do sítě Velké Bystřice. Řežábek byl s devíti góly nejlepším střelcem šlágru 5. kola 1. ligy, na výhru to však jeho Chodovu nestačilo. Foto: facebook SK Velká Bystřice

1. liga mužů 2016/17 - Výsledky 5. kola
Talent Plzeň B - Dvůr Králové nad Labem 30:18 (17:11)
Velká Bystřice - Chodov 32:26 (17:17)
Strakonice - Ostrava 29:16 (10:10)
Bystřice pod Hostýnem - Olomouc 42:22 (24:13)
Jičín B - Liberec 30:24 (15:12)
Zlín - Náchod 33:25 (17:10)

Čelo tabulky střelců opustil liberecký Matyáš Burda, přestože o víkendu zaznamenal proti jičínskému „béčku“ 9 branek (všechny ze hry). Střelecky totiž v 5. kole zazářili Michal Hub v dresu Bystřice pod Hostýnem a Jiří Lefan ze Zlína, kteří vsítili 13, resp. 15 branek. V průběžném pořadí střelců pak oba Burdu předstihli. Další kolo 1. ligy mužů je na programu o nadcházejícím víkendu a opět se jeho šlágr bude vztahovat ke klubu z pražského Chodova. Ten totiž na domácí půdě hostí Strakonice a střetnou se tak čtvrtý s třetím týmem sezóny, které navíc v posledních sezónách patří tradičně do špičky druhé nejvyšší soutěže mužů.