29.8.2016 otevřeno: 3492 x

Tatran po roce opět suverénním Česko-Slovenským králem

Tatran Prešov opanoval s přehledem i druhý ročník Česko-Slovenského poháru, když si poradil se Sportou Hlohovec poměrem 33:22 (22:10). V boji o bronz debakl Dukly, která Plzni podlehla rozdílem 19 branek.

Dnešní vyvrcholení bojů o Česko-Slovenský pohár 2016 přineslo celkové vítězství Prešova a z pohledu českého fanouška ještě zajímavější souboj o třetí místo, který se ale změnil na hru kočky s myší. Plzeň po vyrovnaném úvodu deklasovala Duklu Praha poměrem 35:16 (16:11) a stejně jako před rokem obsadila v turnaji nejlepších českých a slovenských klubů třetí příčku. Rovněž držitelé stříbra jsou totožní jako na loňském premiérovém ročníku – stali se jimi hlohovečtí svěřenci Martina Liptáka.

Kapitán Tatranu Radovan Pekár s prezidenty ČSH Radkem Bendlem a SZH Jaroslavem Holešou při závěrečném ceremoniálu. Fozto: fb SZH

Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 16:35 (11:16)

Zápas Dukly Praha s Plzní, tedy českého vicemistra s mistrem rozhodně nesplnil parametr, na které jsou fanoušci obou klubů i české házené zvyklí. Zápas byl zajímavý pouze v úvodní pasáži, v níž dokonce Dukla opakovaně vedla, po brankách nové posily Tibora Tribuse, kterého vedení Pražanů považuje za největší předsezónní posilu klubu, dokonce o dvě branky (6:4 a následně 7:5). Jenže už do přestávky Západočeši utkání otočili a po pauze se nespokojili s pětibrankovým vedením. Plzeň hrála ve velké pohodě, střílela branky z rychlých protiútoku, v postupném útoku pak rozkládala stále zlomenějšího soupeře a z nápadité hry těžil nejvíce Jakub Šíra, pro změnu jedna z plzeňských předsezónních posil. Šíra po přestávce zaznamenal všech pět svých branek, stejnou bilanci měl pak v první půli David Poloz, který v druhé půli přidal tři zásahy a celkovým počtem 14 branek byl nejlepším plzeňským střelcem Česko-Slovenského poháru 2016. Utkání tak skončilo drtivým vítězstvím Plzně 35:16. Duklu čeká nesmírně náročné období, možná proto i šetřila některé klíčové hráče. Před středečním startem soutěže, kdy hostí Nové Veselí a následným
1. kolem Poháru EHF proti kosovskému KH BESA Famiglia, však takto výrazná prohra jistě není příjemná.

Nejlepší střelci Dukly Praha: Kývala a Tribus po 5, Chmelík a Šůstek po 2
Nejlepší střelci Plzně: Poloz 8, Šafránek 6, Šíra 5, Tonar M. 4
Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 5 - 3. Rozhodčí: Rudinský, Mandák (SVK)

Plzeň obhájila loňské třetí místo v Česko-Slovenském poháru. Foto: fb SZH

Tatran Prešov – Sporta Hlohovec 33:22 (22:10)

Finálový duel řízený českými rozhodčími Pavlem Válkem a Jiřím Opavou směřoval od úvodních minut k výhře domácího Tatranu Prešov. Ten si již ve 4. minutě vybudoval tříbrankové vedení, které dále navyšoval. V poločase to bylo již 22:10 a bylo po napínavé konvcovce celého turnaje. V druhé polovině střetnutí si Tatran kontroloval výrazné vedení, v jednu chvíli měl dokonce náskok 14 branek (26:12) a nakonec po výhře 33:22 obhájil vítězství v Česko-Slovenském poháru. Na čas patrně posledním, neboť se startem společné česko-slovenské soutěže dojde nejspíše k transformaci této poárové soutěže, o čemž už jednají vedení obou národních federací.

Nejlepší střelci Prešova: Peskov 7, Sadovyi 6, Hrstka a Urban 5
Nejlepší střelci Hlohovce: Chyseliov 6, Zaťko 5, Majbík a Tschur po 3
Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 4 – 2. Rozhodčí: Opava, Válek (CZE)