28.8.2016 otevřeno: 2180 x

Plzeň s Duklou si to rozdají jen o 3. místo

Česko-Slovenský pohár bude mít v seniorské kategorii opět slovenského vítěze, v soubojích mistrů s vicemistry uspěly Hlohovec proti Plzni i Prešov proti Dukle Praha. Nejlepším střelcem prvního hracího dne s deseti brankami z pole Milan Kotrč.

Dnešní semifinálové zápasy druhé ročníku Česko-Slovenského poháru, který letos hostí Prešov, vyzněly stejně jako před rokem v Praze pro Hlohovec a Tatran. České nejúspěšnější celky uplynulé extraligové sezóny se tak opět musely sklonit nad nejlepšími týmy ze Slovenska. Oba čeští účastníci sice bojovali, stahovali v druhé půli náskok soupeřů, ale Dukla proti favorizovanému Prešovu držela krok jen do závěrečné patnáctiminutovky, Plzeň pak po nadějném úvodu zápasu nezvládla úplnou koncovku, když Hlohovec poslední dvě minuty hry opanoval poměrem 3:0 a odskočil ze stavu 29:29 na konečných 32:29. Zápasy o konečné umístění jsou na programu zítra.

Sporta Hlohovec - Talent M.A.T. Plzeň 32:29 (15:14)

Program letošního Česko-Slovenského poháru odstartovala repríza loňského semifinále mezi českou mistrovskou Plzní a Hlohovcem, který dlouhodobě vede někdejší kouč české reprezentace Martin Lipták. Západočechům se nepodařila v Prešově odplata za loňské vyřazení, přestože zažili více než podařený vstup do utkání, když si vypracovali rychle pětibrankový náskok. Ten opakovaně navýšili na šest branek, naposledy v 17. minutě, kdy to po brance nové srbské posily Plzně Mihajlo Mitiče bylo 12:6. Mitič zaznamenal v první půli čtyři branky, ale už před přestávkou se Hlohovec dostal do vedení, které po pauze navyšoval na rozdíl pěti gólů. Plzeň zápas nezabalila a do úplné koncovky se šlo za stavu 29:29. Jenže v posledních dvou minutách se z branky radovali pouze hlohovečtí Igor Chiseliov (dvakrát) a František Zaťko a Sporta tak opět na úkor českého mistra pronikla do semifinále.

Nejlepší střelci Hlohovce: Tschur a Zaťko po 8, Briatka a Majbík po 4
Nejlepší střelci Plzně: Poloz a Tonar po 6, Mitič a Škvařil po 4
Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 5 - 2, ČK - Hriňák (Hlohovec). Rozhodčí: Opava, Válek (CZE)

Tatran Prešov - Dukla Praha 35:27 (15:13)

Dukla byla v druhém zápase v pozici outsidera proti prešovskému velkoklubu, přesto mu do 40. minuty řádně zatápěla. Právě ve 40. minutě ještě nejlepší střelec Pražanů Milan Kotrč vyrovnával na 19:19, ale pak už Tatran začal navyšovat vedení a Dukla neměla síly ani kvalitu vývoj zvrátit. Rychle to bylo o pět branek pro Tatran, a i když neúnavný Kotrč dlouho odvracel debakl (v druhé půli sedm branek ze hry), nakonec zápas dospěl ke konečné osmibrankové výhře Prešova, který tak bude obhajovat vítězství v Česko-Slovenském poháru v repríze loňského finále proti Sportě Hlohovec. Dukla se v zítřejším odpoledním utkání střetně s Plzní.

Nejlepší střelci Prešova: Hrstka a Peskov po 7, Číp 5, Krok 4
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 10, Kývala 4, Březina a Kastner po 3
Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 4 - 4, ČK - Chupryna (Prešov). Rozhodčí: Rudinský, Mandák (SVK)