14.10.2009 otevřeno: 1799 x

Plzeň porazila Karvinou

Dva zápasy nejvyšší soutěže mužů dnes probíhaly na českých palubovkách. V dohrávce šestého kola hostila Dukla Lovosice, v předehrávce sedmého kola pak Plzeň mistra z Karviné.

Dohrávka 6.kola ZUBR Extraligy

Dukla Praha – Lovosice 24:21 (12:8)

Nepříliš pohledný zápas byl k vidění v Praze v souboji Dukly a Lovosic. Obě družstva předváděla bojovnou házenou, ve které převažovala obranná činnost nad útočnou. Výsledkem bylo, že branek z počátku utkání přibývalo jen velmi málo.  Lovosicím nepřálo v první půli štěstí a i díky čtyřem nastřeleným tyčím vedli domácí v poločase 12:8. Nástup do druhé půle se hostům vydařil a třemi góly v řadě snížili na 11:12. V zápětí měli i možnost vyrovnat, ale Jablonka z rychlého útoku brankáře Petržalu nepřekonal. Proměňování šancí bylo jazýčkem na vahách výsledku utkání a lepší v tomto směru určitě byli domácí. Ti si ve druhé půli udržovali 2-3brankový náskok. Pět minut před koncem snížily Lovosice opět na rozdíl jediné branky 21:22. Další jejich střela ale skončila jen na bloku domácí obrany a odražený míč přímo v rukách domácího Brabce, který dal Dukle opět dvoubrankový náskok. Hostům se již více snížit nepodařilo a riskantní hrou v závěru pak Dukle nabídli další brankové příležitosti. Po vítězství 24:21 se z vítězství radovali domácí hráči.

Nejlepší střelci Dukly: Brabec 4/3, Horák 4, Piskač 4
Nejlepší střelci Lovosic: Šuma 6, Motl 5/4, Miler 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 5 -5, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 210

Předehrávka 7.kola

Plzeň - Karviná 30:29 (14:16)

Před vynikající kulisou více jak jedenácti stovek diváků přivítala Plzeň tým Karviné. A nadmíru se jí vydařil vstup do zápasu, kdy po pěti minutách vedla 4:0. Šnůrou pěti branek ale hostující celek otočil z nepříznivého stavu 1:5 na 6:5. Karviná si vedení dokázala udržet po celou první půli, kdy vedla dokonce již pětibrankovým rozdílem (14:9 ve 23.minutě). Nakonec se domácím v závěrečné pětiminutovce podařilo snížit na poločasových 14:16. Hostující tým si brankový náskok udržoval i ve druhé půli a to až do 57.minuty. V tu chvíli vedl rozdílem jednoho gólu, ale Plzeň v jediné minutě dvěma přesnými zásahy otočila skóre na 29:28. Do konce utkání zbývaly dvě minuty. Karvinský Faith svou jedinou brankou dokázal srovnat na 29:29, ale poslední slovo měl domácí Bečvář. Na výsledku již nic nezměnil ani oddechový čas pro hosty a Plzeň se tak mohla radovat z dalšího vítězství.

Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 7, Šetlík 7/1, Šik 7/1
Nejlepší střelci Karviné: Šulc 7, Petrovský 6/1, Vančo 4, Zdráhala 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 1130