10.10.2009 otevřeno: 1178 x

Oslabená dukla na ukrajinského soupeře nestačila

Také házenkáři Dukly Praha již mají za sebou úvodní střetnutí druhého kola Poháru EHF. Zatímco Karviná odehrála první zápas na půdě soupeře, Pražané hostili svého soupeře na domácí palubovce.

2.kolo Poháru EHF

Dukla Praha – Zaporozhye  24:29 (10:16)

Marodkou zmítaná Dukla nastoupila v okleštěné sestavě, pouze na tribuně zůstali Polášek a Kotrč, na hřiště se v nedostali ani Piskač a Král. Na levém křídle tak domácí nastoupili s Brabcem, na pivotu s Weignerem a na střední spojce se objevil Landa. Ukrajinský celek převyšoval Duklu fyzickými dispozicemi a vynikající střelbou ze spojek. Díky jejich brankám vedl po deseti minutách 7:2. Trenér Pauza si pak vybral oddechový čas a po něm do brány domácích nastoupil Rangl. Dukle se podařilo i změnou obrany na 1+5 ukrajinský počáteční nápor zastavit a po vyrovnaném zbytku poločasu šly oba týmy do šaten za stavu 10:16.

Druhá půle nezačala pro domácí nejlépe a ve 39.minutě Dukla prohrávala již rozdílem osmi branek 13:21. Díky několika zásahům Petržaly, který se vrátil do branky Pražanů a vydařené přesilovce ale ve 45.minutě snížila na rozdíl pěti branek 17:22. Dvěma góly se ale o zvýšeni náskoku ukrajinského celku postaral vysoký Burka. Za stavu 18:26 si Pavel Pauza opět vybral oddechový čas a jeho svěřencům se i díky střelbě ze země podařilo opět z vedení soupeře ukrojit na 21:26. Dvě technické chyby ale opět znemožnily Dukle ještě více snížit náskok soupeře. Nakonec podlehla protivníkovi 24:29, ale v sestavě, ve které k zápasu nastoupila, odehrála dobré utkání.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Král, Horák 4, Landa 3, Weigner 1, Mráz 1, Piskač, Lepieš 1, Rams 5, Vlček, Škvařil 3, Lehocký 3, Brabec 3/1

Nejvíce branek Zaporozhye: Pedan 8/4, Kysil 5, Lyubchenko 5, Burka 5

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5, vyloučení: 3 -5, rozhodčí: Andorka, Hucker (HUN), diváků: 480