23.5.2016 otevřeno: 2713 x

Premiérové zlato slaví starší žáci Centra Haná!

Překvapivé vítězné tažení Žákovskou ligou dotáhli o uplynulém víkendu k premiérovému zisku republikového zlata Hanáci, kteří soutěž zakončili z bilancí 23 výher a jediné prohry. Stříbro putuje do Plzně, bronz získala Dukla Praha.

Zatím největšího úspěchu v historii dosáhl v nedávné minulosti založený klub TJ Sokol Centrum Haná, který ke zlatému konci dovedl tažení letošním ročníkem Žákovské ligy. Může se tak pyšnit titulem Mistra ČR v kategorii starších žáků, když za celou dlouhodobou soutěž prohrál jediný duel s celkově třetí Duklou Praha. Rozhodl o tom závěrečný turnaj v Břvích u Prahy, jehož hostitelem byla právě Dukla (v rozpisu soutěže nesl turnaj označení Skupina XXVI). Před tímto turnajem hájili Hanáci vedoucí příčku s tří bodovým náskokem na druhé Zubří, které na rozdíl od Centra Haná svou pozici neudrželo a kleslo na konečnou čtvrtou příčku. Stříbro získali hráči plzeňského Talentu.

Novými Mistry ČR v kategorii starších žáků se díky 23 výhrám z 24 zápasů stály hráči Sokola Centrum Haná. Konečnou tabulku Žákovské ligy 2015/16 opanovaly s náskokem 4 bodů.

Slavnostní ceremoniál, při kterém mladí házenkáři z Centra Haná převezmou zlaté medaile, proběhne s v rámci vyvrcholení reprezentační sezóny. Tím bude v kategorii mužů zápas baráže o MS 2017 proti Makedonii, kterou CZECH HANDBALL TEAM přivítá na palubovce ve Zlíně v sobotu 11. června. Centrum Haná mělo zástupce i mezi nejlepšími střelci soutěže, když na konečné třetí příčce skončil Jakub Flajsar, který vsítil v Žákovské lize 2015/16 celkem 189 branek. Dva hráči v soutěži překonaly metu dvou set vstřelených beranek. Martin Hrachovec z Nového Jičín, jehož tým se pohyboval na chvostu tabulky, a Lukáš Fencl, jehož Strakonice skončily na konečném sedmém místě. Nejproduktivnějším celkem letošního ročníku Žákovské ligy byla Velká Bystřice (690 vstřelených branek), nejlepší defenzívou se pyšnil další hanácký klub, již zmiňovaný a především mistrovský, Sokol Centrum Haná (386 obdržených branek).

Žákovská liga 2015/16 - Konečná tabulka (TOP10)
1 Centrum Haná 24 23 0 1 611 : 386 46
2 Talent Plzeň A 24 21 0 3 535 : 398 42
3 Dukla Praha I 24 20 1 3 562 : 393 41
4 Zubří A 24 19 1 4 564 : 445 39
5 Nové Veselí A 24 18 3 3 632 : 456 39
6 Velká Bystřice 24 18 1 5 690 : 514 37
7 Strakonice 24 16 2 6 526 : 427 34
8 Jičín 24 15 3 6 563 : 458 33