23.4.2016 otevřeno: 1614 x

Dukla živí sen o finále evropského poháru!

Skvělé představení má za sebou Dukla Praha na úvod semifinále Challenge Cupu. V Braze dokázala držet s favorizovanými domácími krok a do odvety půjde se ztrátou jediného gólu a vysokým počtem vstřelených branek. Po vyrovnaném průběhu sahala i po výhře, nakonec zvítězil ABC/UMinho poměrem 34:33 (18:18). Doplněny statistiky a reakce z týmu Dukly.

S bilancí čtyř výher, jedné porážky a jedné remízy v letošním ročníku Challenge Cupu nastupoval dnes v Portugalsku k prvnímu semifinálovému klání vítěz extraligové základní části HC Dukla Praha. Soupeřem mu je Braga, v letošní sezóně působící pod označením ABC/UMinho. Se stejným soupeře se ve stejné soutěži Dukla utkala v loňské sezóně, kdy prohrála oba zápasy, v Portugalsku navíc o 15 branek. Trenér Jan Josef i pro oficiální stránky EHF uvedl, že klíčem k  více vyrovnané hře s favorizovaným soupeřem bude především koncentrovaná obrana. Realita prvního poločasu dnešního zápasu byla odlišná - Dukla sice zdatně krok držela, ale především díky výtečné produktivitě v útočné fázi.

Počátek utkání Dukle celkově vyšel. Nejenže Sviták otevřel skóre duelu, ale především se Dukle dařilo v první desetiminutovce držet domácími nasazené tempo a vyrovnané skóre. Na jejím konci se navíc Pražané po dalších brankách Svitáka a v evropském poháru velice produktivního Kastnera dostali do vedení 4:7. Domácí poté dostali českého zástupce v pohárové Evropě pod tlak a otočili skóre, ale Dukla nástup zachytila, i díky brankám mladého Kývaly nebo veterána Čurdy. Kývala byl při chuti, stejně jako další hráči hostí, a když domácí brali ve 26. minutě oddechový čas, svítilo na tabuli v Pavilhão Flávio Sá Leite skóre 15:17! Brankostroj obou týmů se příliš nezastavil ani v posledních minutách první půle, kdy domácí opakovaně vyrovnali, a do šaten se šlo za stavu 18:18.

V druhém poločase se podařilo konečně Dukle zpevnit obranu a domácí dlouho nepustila do vedení. Naopak to byla ona, kdo donutil Bragu k dalšímu „záchrannému“ time-outu. To bylo po rychlých brankách Kotrče a Kastnera, kdy Pražané vedli 23:26 (43. minuta). Impuls Braze pomohl stejně jako na konci první půle srovnat hru i skóre. Hosté se bohužel brankově odmlčeli a během pěti minut to bylo 27:26 v jejich neprospěch. Až veterán Čurda opět vyrovnal a poslední desetiminutovka začala za nerozhodného stavu. Braga se sice dostala do vedení 31:29, ale náš tým ukázal opět morální sílu a nezlomil se! Naopak, Čurda pět minut před koncem snížil a v následné minutě přišli dva kontry, zakončené létajícími rychlíky Kotrčem a Jeníčkem (31:32)! Jenže právě Jeníček a chvíli před ním Brabec byli v posledních minutách vyloučeni a přesilovou hru Portugalci využili k dalšímu zvratu. Kastner ještě sedmimetrovým hodem vyrovnal na 33:33, ale Gomez nakonec přeci jen do odvety zajistil jednobrankový náskok klubu ABC/UMinho.

ABC/UMinho - Dukla Praha 34:33 (18:18)
Sestava HC Dukla PrahaRangl, Petržala - Šimůnek 1, Sviták 5, Kývala 7, Kotrč 8, Reichl 1, Mubenzem 2, Jeníček 1, Syřínek 1, Hlavatý, Brabec, Čurda 1, Kastner 6

Odveta: neděle 1. května 2016, 18.00 hod., Sparta Arena Praha (Podvinný Mlýn)