3.10.2009 otevřeno: 1381 x

Dramatické utkání v Jičíně

Třemi zápasy pokračovala nejvyšší soutěž házenkářků. Zatímco Dukla bez problémů dokráčela k vítězství nad nováčkem z Přerova, překvapivě se na vítězství natrápila Kopřivnice. Jičín doma svedl dramatickou bitvu s Frýdkem-Místkem.

ZUBR Extraliga – 5.kolo

Dukla Praha – Přerov 31:20 (14:9)

Domácí házenkáři v úvodu zápasu několikrát dokázali získat tříbrankové vedení, ale pokaždé se Přerovu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Velkou zásluhu na tom měl především střelec Bechný, který z prvních deseti branek hostí vstřelil pět. V poslední desetiminutovce ale Přerov dokázal skórovat jen jednou a domácí šňůrou pěti branek odskočili na poločasových 14:9. Ve druhé půli již Dukla zápasu dominovala, postupně zvyšovala svoje vedení, které bylo nejvýraznější v 57.minutě za stavu 30:18. Nakonec domácí zvítězili jedenáctibrankovým rozdílem 31:20. V dresu Dukly se po delší době představil Petr Brabec, který v loňské sezóně nemohl hrát kvůli disciplinárnímu trestu, a třikrát se zapsal do střelecké listiny domácích.

Nejlepší střelci Dukly: Weigner 6, Rams 5/1, Vlček 4, Polášek 4, Brabec 3/1
Nejlepší střelci Přerova: Bechný 9/1, Tydlačka 2, Kavka 2, Zemánek 2, Pernička 2

Sedmimetrové hody: 3/2 – 0, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 105

Kopřivnice – Dvůr Králové 32:29 (16:15)

Oproti předpokladům viděli diváci v Kopřivnici vyrovnané střetnutí a to především v prvním poločase střetnutí. Dvůr Králové měl do zápasu lepší vstup a do stavu 5:3 vedl o dvě branky. Třemi góly v řadě pak domácí otočili stav utkání ve svůj prospěch na 6:5 a přestože později dokázali odskočit na rozdíl tří gólů, hostující celek díky výbornému závěru první půle snížil na rozdíl jediného gólu 15:16. Ve druhé půli Dvůr Králové dokonce srovnal a dlouho nedovoloval Kopřivnici získat uklidňující náskok. Ta šest minut před koncem vedla 30:26, ale hostující celek zápas zdramatizoval a snížil na rozdíl dvou gólů. Závěr ale vyzněl pro domácí a ti nakonec zvítězili 32:29.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Opálka 8/4, Rachač 8, Gřes 6/1
Nejlepší střelci D.Králové: Kulhánek 5, Hracha 4/1, Groh 4, Jůza 4

Sedmimetrové hody: 7/5 – 7/6, vyloučení: 9 (ČK Rachač) – 11 (ČK Groh), rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 300

Jičín – Frýdek-Místek 24:23 (12:14)

Frýdek-Místek odehrál na horké jičínské půdě výbornou první půli a po vyrovnaném začátku dokázal získat vedení 8:11 a 10:13. Domácímu celku se podařilo v závěru poločasu snížit na rozdíl 12:13, ale Pavlík brankou ve 29.minutě získal poločasové vedení 14:12 ve prospěch Frýdku-Místku. Domácímu celku se podařilo utkání srovnat až ve 46.minutě, kdy na 19:19 srovnával nejlepší střelec utkání Chroustovský. Třemi brankami v řadě pak ale hostující tým opět odskočil na 19:22. To na ukazateli svítila 53.minuta a s domácími to nevypadalo nejlépe. Pak ale hosté nedokázali dlouho překonat jičínskou obranu a Jičín zásluhou další tří branek Chroustovského z čtyřgólové série týmu otočil na 24:22. V poslední minutě ještě snížil na rozdíl jediné branky Vacula, ale v zápase, kterému by slušela remíza, se mu bod pro Frýdek-Místek vybojovat nepodařilo.

Nejlepší střelci Jičína: Chroustovský 8/3, Vtípil 4, Bareš 3
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 8/4, Vacula 4, Straka 3, Meca 3

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 550