8.3.2016 otevřeno: 1464 x

Favorité v první lize víkend zvládli, z čela tratil jen Plzenec

Vedoucí trio druhé nejvyšší soutěže házenkářů uspělo v duelech 13. kola, které nepřineslo žádné výrazné překvapení. Další propad zaznamenal Starý Plzenec, který je po prohře ve Dvoře Králové nad Labem aktuálně šestý. Naopak vzestup potvrdila Bystřice pod Hostýnem, které je už čtvrtá. Vedení v tabulce střelců si upevnil Hradil.

Uplynulý víkend nepřinesl klopýtnutí ani jednoho z vedoucího tria celků, které po úvodních jarních kolech mírně setřásly další konkurenty ze špičky tabulky. Papírově nejednoduší pozici mělo v rámci 14. kola Nové Veselí, které v domácím prostředí hostilo předposlední Olomouc. Hanáci bojují o udržení a jsou hodně kousavým soupeřem, což poznal i lídr tabulky, který ale koncovku duelu zvládl. Byť ve 40. minutě vedl rozdílem jediné branky (20:19) připsal si nakonec přesvědčivou výhru 34:28. Až po přestávce rozhodly o svém vítězství také Strakonice v Jičíně, s jehož „béčkem“ odehrály první půli nerozhodně 9:9, ale pak už dominovaly a Východočechy přejely desetibrankovým rozdílem. To pražský Chodov se nespoléhal na převahu ve druhé půli a na půdě zálohy mistrovské Plzně o své výhře rozhodl už před přestávkou. Poločasové vedení 7:17 ještě navýšil na konečných 19:32, což byl vůbec nejjednoznačnější výsledek prvoligového víkendu.

Michal Hradil pamatuje lepší časy přerovského Sokola, v jehož barvách bojuje o první výhru v mistrovském duelu po bezmála dvou letech! Zkušený Hradil alespoň po víkendu opět odkočil v tabulce střelců, kterou vede se 130 zásahy.

V čele prvoligové tabulky tak zůstává s tříbodovým náskokem Nové Veselí, následují Strakonice a Chodov. Na čtvrtou příčku už vystoupala v letošním kalendářním roce stoprocentní Bystřice pod Hostýnem, která potvrdila předchozí plusové body ze Starého Plzence a díky výhře nad Náchodem v tabulce přeskočila právě Plzenec a Náchod. Na podzim příjemně překvapující Plzenec tak dál pokračuje v sestupu do středních pater tabulky, Náchodu již špice soutěže také výrazněji odskočila. Důležité výhry získaly v 14. kole soutěže o udržení bojující Ostrava a Dvůr Králové nad Labem. Východočeši v již zmiňovaném duelu s Plzencem využili výhody domácího prostředí, v němž získali už devátý bod, Ostrava zvládla zápas v Přerově, který tak natahuje svou prohru duelů v soutěžních duelech.

1. liga mužů 2015/16 - Výsledky 14. kola
Talent Plzeň "B" - Chodov 19:32 (7:17)
Dvůr Králové - Starý Plzenec 24:21 (11:13)
Bystřice p.H. - Náchod 38:33 (17:12)
Sokol Přerov - Sokol Ostrava 32:38 (13:16)
Sokol Nové Veselí - Olomouc 34:28 (15:13)
Jičín "B" - HBC Strakonice 18:28 (9:9)

Přerovu nepomohlo ani 13 branek Michala Hradila, který tak na čele tabulky střelců opět poněkud odskočil Davidu Melicharovi z Nového Veselí. Melichar byl střelecky úspěšnější než Hradil v předchozích třech prvoligových kolech, po víkendu na něj ale opět ztrácí 15 branek. Přes stovku prvoligových zásahů se jako třetí v této sezóně přehoupl David Zbíral ze Strakonic, který v Jičíně zařídil sedm branek. Nejlepším střelcem Strakonic byl ale v nedělním zápase dorostenec Tomáš Nejdl, který zažívá vydařenou část sezóny a se 150 góly vládne tabulce střelců 1. ligy starších dorostenců.