2.10.2009 otevřeno: 1306 x

Plzeň porazila Třeboň

V jediném utkání dnešního dne na sebe narazily týmy Plzně a Třeboně. Úspěšnější byli nakonec Západočeši, kteří si připsali pátou výhru v této śezóně.

ZUBR Extraliga – 5.kolo

Plzeň – Třeboň 30:24 (17:13)

Plzeň v úvodu prohrávala 1:2, ale pěti brankami v řadě otočila skóre na 6:2 ve svůj prospěch. Další minuty patřily Třeboni, která snížila na rozdíl jediné branky 5:6 a do stavu 8:8 udržovala s domácími krok. Pak si Plzeň ale vybudovala tříbrankový náskok, který do poločasu ještě o jednu branku navýšila. Ve druhé půli se Třeboň dvakrát dokázala přiblížit na rozdíl dvou branek (20:18, 21:19), ale více jí domácí nedovolili. V závěru zápasu pak zvýšili své vedení až na konečných 30:24.

Nejlepší střelci Plzně: Šetlík 9/2, Bečvář 6/1, Šik 4
Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 7/3, Aliapulios 5, Mošovský 5

Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/3, vyloučení: 7 (ČK Bečvář) – 4, rozhodčí: Zych, Halada, diváků: 300