24.2.2016 otevřeno: 1647 x

Lovci zabojují o obhajobu loňského triumfu, ve finále Českého poháru se jim postaví Karviná

Ve středu odpoledne postoupili ze semifinálových soubojů do finálového střetnutí házenkáři FCC Město Lovosice a Baníku Karviná. Lovci obhajují loňské vítězství v Českém poháru. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

Český pohár - semifinále

FCC Město Lovosice – Ronal Jičín 28:23 (16:10)

Lovosičtí házenkáři se v semifinálovém domácím představení ujali rychle vedení a během prvního poločasu si poměrně přesvědčivě budovali náskok, který do poločasu narostl na šest gólů. Do druhého poločasu vstoupili lépe jičínští házenkáři. Dosítě Lovosic nasypali tři rychlé branky a dotáhli se tak na dostřel k soupeři a krátce na to využili chyb domácího ceu ke stažení manka na jediný gól. Nedělní hrdina Klimt, v tomto utkání opět s devíti trefami nejúspěšnější střelec týmu, navíc viděl červenou kartu za to, že udeřil protihráče do břicha. Závěrečná desetiminutovka ale byla v režii domácího celku. Rychle si vzali zpět tříbrankový náskok a obhájili tak svou příslušnost ve finálové dvojici.

Nejvíce branek: Klimt 9/1, Malý 5, Jelínek 3, Havel 3, Bouček 3/1 – Čurda 6, Groh 5, Krahulec 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0. Vyloučení: 5 (přímá ČK Klimt):2. Diváci: 355.

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: "Postoupili jsme do finále Českého poháru, domnívám se, že zaslouženě. Vidím nás aktuálně na pohárové špičce. Sehráli jsme, na rozdíl od posledního utkání, kvalitně první poločas, ve kterém jsme se dostali až na náskok šesti branek. Soupeř nás následně zaskočil, měli jsme pár vyloučení a nedokázali jsme je ustát. Dnes jsme disponovali trochu širší lavičkou a to si myslím rozhodlo."

Aleš Babák, trenér Ronalu Jičín: "Věděli jsme, že favoritem utkání jsou Lovosice, i vzhledem k našim některým absencím a celkovému zdravotnímu stavu některých hráčů, kteří dnes nastoupili. Takže jsme z utkání měli trochu obavy, ty se vyplnily v první půli, kdy jsme nedokázali odolat lovosickému tlaku. Doplatili jsme možná na některé neproměněné šance, kdy byl poločas o šest branek, začátek druhé půle o sedm. Nevypadalo to s námi dobře, a oba trenéři musí před hráči smeknout, kdy utkání nezabalili a semkli se. Navíc jsme přišli v zápase o dalšího hráče, takže jsme utkání dohrávali v devíti lidech. Hráči se neskutečně semkli, předvedli poctivý výkon a začali pomalu umazávat náskok Lovosic. Dostali jsme se na dostřel jediné branky. I pak jsme měli šance pro srovnání stavu, nebo aby jsme se drželi na tom nejtěsnějším rozdílu. Bohužel jsme si vylámali zuby na brankáři Adamíkovi, navíc jsme udělali některé technické chyby a to nás stálo to, že jsme domácí mohli mnohem více potrápit. Bohužel jsme šli do rizika s dvěma osobkami, což byla "voda na mlýn" pro Lovosice, které zvítězily a gratulujeme k postupu."

SKP Frýdek – Místek – Baník Karviná 20:29 (8:14)

Házenkáři Baníku Karviná jsou druhými finalisty Českého poháru mužů, v semifinále porazili Frýdek-Místek devítibrankovým rozdílem. Výraznější náskok si začali hostující házenkáři budovat v poslední desetiminutovce prvního poločasu. V úvodu zápasu byla totiž hra vyrovnaná (7:8 v 19. minutě). Pak ale šňůrou pěti branek hosté Frýdku odskočili a do kabin šli s šestibrankovým vedením (8:14). Na začátku druhého poločasu domácí manko mírně zkorigovali, závěr ale opět patřil Karviné, která znovu zvedla svůj náskok až na konečných devět branek a slavila postup do finále.

Nejvíce branek: Petrovský 7, Strack 5, Bosák 5 – Frančík 6, Mlotek 6, Monczka 4, Hanish 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/0 – 3/0. Vyloučení: 3:2. Diváci: 526.

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: "Zápas rozhodlo 15 neproměněných šancí a 13 odevzdaných balónů. Bohužel jsme dělali i chyby v obraně, především na začátku a ke konci utkání."

Radek Bartošic, trenér Baníku Karviná: "Jedeme na vítězné vlně a kluci plní to, co se učíme na tréninku. Zkoušeli jsme alternativy jak v obraně, tak v útoku. Kluci odmakali celý zápas."

Ze semifinálového souboje mezi SKP Frýdek-Místek a Baníkem Karviná. | Foto: Ivo Dudek

Momentky z utkání mezi FCC Město Lovosice a Ronal Jičín. | Foto: Miroslav Vintrich