2.2.2016 otevřeno: 1862 x

Karviná doplnila kvarteto semifinalistů Českého poháru

Házenkáři HCB OKD Karviná potvrdili výhrou 29:26 (12:16) předchozí kladnou bilanci proti favorizovanému HC Zubří, stejně jako stoprocentní bilanci domácích ve čtvrtfinálové fázi letošního ročníku Českého poháru 2015-2016. V semifinále jsou dále SKP Frýdek-Místek, HBC Ronal Jičín a FCC Město Lovosice.

Závěrečný zápas čtvrtfinále domácího poháru házenkářů přinesl velký obrat domácí Karviné, která v průběhu druhého poločasu ještě prohrávala se Zubřím o šest branek, ale po výhře 29:26 si zajistila postup do semifinále.

Po velkém obratu dokázala v extralize osmá Karviná opět roztrpčit hráče fanoušky v extralize čtvrtého Zubří. Baník jde dál, Zubřané v poháru končí. Foto: Ivo Dudek, www.hcb-karvina.cz.

Zápasy Baníku proti Zubří mají specifickou atmosféru a byť Karviná v posledních sezónách za rivalem z Valašska výkonnostně i výsledkově pokulhává, dokáže právě ve vzájemných zápasech pravidelně vítězit. Dnes ale dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo tentokrát na černý scénář Zubřanů dojít. Po vyrovnaném úvodu si totiž svěřenci kouče Andreje Titkova po 20. minutě vypracovali pětibrankovou sérií solidní vedení a hru kontrolovali i v úvodu druhé půle, kdy náskok navýšili na šest branek (33. minuta 12:18).

Po brance Řezníčka to bylo v 37. minutě ještě 14:19, jenže pak nastal obrat. Ten nastartoval dvěma ráznými střelami ze země Slavomír Mlotek, a do euforie se domácí dostali, když se z pivota prosadili jak Hanisch, tak Jan Užek, jehož slibně se vyvíjející podzim zastavilo zranění (poslední mistrovský duel za Baník sehrál Užek ještě v říjnu minulého roku). Od té chvíle patřil duel jednoznačně Karviné, která se poprvé dostala do vedení v 51. minutě (24:23) a Zubřanům pak již dovolila jedinkrát dorovnat skóre. Vypracované několikabrankové vedení si s přehledem pohlídala i závěr zápasu, za nímž stylově udělal tečku fantastickým zákrokem proti Šlachtovi gólman Lefan.

HCB OKD Karviná – HC Gumárny Zubří 29:26 (12:16)

Nejvíce branek: Monczka 7, Hanisch 6/4, Paululik a Mlotek S. po 4 - Bechný 5/1, Řezníček 5, Zahradníček 4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/4. Vyloučení: 7:7. Diváci: 480.

Radek Bartošic, trenér Baníku Karviná: „Byl to zápas dvou různých poločasů. V prvním dominovalo Zubří, ale po přestávce jsme přidali na důrazu v obraně, výborně zachytal Kuba Lefan, a byli jsme rázem tím týmem, který byl lepší.“

Andrej Titkov, trenér Gumáren Zubří: „Zklamaný a roztrpčený jsem hodně. Ani ne tak z toho, že jsme v druhé půli nedávali šance, ale především z výkonu, který jsme předvedli, z ustrašeného projevu hráčů. V poháru končíme právě proto, že jsme předvedli po přestávce ustrašený výkon.“