28.1.2016 otevřeno: 1316 x

Čtvrtfinále ČP odstartoval boj v Lovosicích

Prvním semifinalistou domácího poháru se staly triumf v ČP obhajující Lovosice, které na domácím hřišti zdolaly rozdílem jediné branky lídra extraligy Duklu Praha. O dalších postupujících se rozhodne v následujících pěti dnech.

Tradiční (a provázaností osobních osudů ještě okořeněný) souboj mezi Lovosicemi a Duklou Praha načal dnes na severu Čech házenkářské jaro v domácích soutěžích mužů. Z postupu do semifinále ČP se radují po výhře 31:30 (16:18) Lovosice, které potvrdily, že se jim proti Pražanům v posledních sezónách daří. Dnes měli Lovci lepší úvod utkání, ale díky výtečnému Ranglovi v brance hostí a sérii technických chyb domácích dostali Pražané v další fázi utkání šanci ukázat svou nejsilnější zbraň a odvážnou rychlou hrou v přechodové fázi si získali poločasové vedení 16:18. Lovosice ale po přestávce zpevnily obranu, pro níž osmnáct obdržených branek v první půli nebylo nejlepší vizitkou, a o svém postupu rozhodly hned v úvodu druhé půle, kdy smazaly drobné manko a dostaly se až do pětibrankového vedení. To si pohlídaly i v závěru utkání, v jehož poslední minutě zásluhou Jeníčka a Svitáka lídr domácí extraligy pouze kosmeticky upravil na rozdíl jediné branky.

Nejlepším střelcem zápasu byl s devíti zásahy domácí Jiří Bouček, který do nejvyšší tuzemské soutěže, tehdejší HIL, vstupoval v jarní fázi sezóny před čtrnácti léty právě v dresu Dukly. Foto: www.hazenalovosice.cz

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha 31:30 (16:18)
Nejvíce branek: Bouček 9/1, Chroustovský 6/3, Havel 4 – Sviták 7/1, Mubenzem 6, Kotrč 6/1.
Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2. Vyloučení: 4:3.
Reakce trenérů:

Jsem velice spokojený s postupem i předvedenou hrou. Už od počátku se nám dařilo vypracovávat si dobré šance v útoku, ale brzdil nás dobrým výkonem Rangl. V konci poločasu nás zastihla pasáž technických chyb, za které nás Dukla trestala, ale druhá půle už byla podle našich představ, takže jdeme do další fáze poháru a to je pozitivní. Stejně jako v loňské sezóně věřím, že nám výkony v poháru pomohou nastartovat výkonnost také v extralize a navíc nám ukáží, na čem ještě nutné zapracovat, a to se týká i dneška. Osmnáct branek za poločas je prostě moc, a to i proti lídrovi ligy. Byl to důsledek menšího důrazu v obraně a laciných ztrát v útoku, a to jsou přesně ty činnosti, které musíme zlepšit v další fázi poháru i ve vrcholící ligové soutěži.“

Vladimír Šuma, trenér HK FCC Město Lovosice

Po celý zápas, a to ani v pasážích, ve kterých jsme vedli, jsme se nedostali do tempa v obranné fázi. To, co nás dlouhodobě zdobí, tentokrát prostě nefungovalo. V řadě situací nás ale podrželi oba naši brankáři, kteří si zaslouží za dnešní výkon pochvalu. Prohru přesto neodvrátili. S útokem nemůžeme být nespokojení, třicet vstřelených branek na hřišti soupeře, to není špatná vizitka, ale dnes to bylo o našem hledání se a tápání v obraně. Musíme se z toho poučit a teď soustředit na start extraligy a evropské poháry.“