27.9.2009 otevřeno: 1809 x

Mistr měl namále, nakonec ale zvítězil

Čtyřmi zápasy dnes pokračovala nejvyšší soutěž mužů. A v Karviné se dlouho schylovalo k překvapení, když hostující Lovosice sahaly po bodu z horké karvinské půdy. Nakonec v zápasech zvítězili favorité a kolo bude dohráno televizním zápasem mezi Zubřím a Duklou Praha.

ZUBR Extraliga - 4.kolo

Karviná – Lovosice 30:27 (13:17)

Přestože v úspěch Lovosic v utkání proti Karviné věřil jen málokdo, byl to právě hostující celek, který padesát minut udával na severu Moravy krok. Hosté byli po všech stránkách lepším celkem a zaskočení domácí na ně především v první půli vůbec nestačili. Po počátečním vedení Karviné 2:0 se Lovosice dostaly do tempa, utkání otočily a v průběhu prvního poločasu dokázaly získat až pětibrankové vedení. To si Lovosice udržovaly až do 41.minuty, kdy na ukazateli svítil stav 17:22. Do té doby nevýrazný navrátilec Zdráhala ale zavelel k mocnému finiši a osm jeho branek nakonec dokázalo vymazat statečný výkon hostujícího celku. Lovosice odehrály nešťastné utkání, ve kterém si rozhodně zasloužily aspoň bod. Karviná nakonec zvítězila o tři branky 30:27, když drtivou většinu branek vstřelily nové posily týmu.

Nejlepší střelci Karviné: Zdráhala 9/1, Ivanov 7, Hanták 4
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6, Měchýř 5, Šuma 5/1, Miler 5

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 689

Hodně starostí měl v zápase s Lovosicemi trenér Karviné Josef Hanták

Přerov – Kopřivnice 32:39 (14:19)

Také druhý nováček na první body soutěže stále čeká. Dnes nestačil na Kopřivnici po výsledku 32:39. Hostující celek hned v úvodu odskočil na 5:2, ale jeho vedení domácí dokázali sérií tří branek srovnat. V dalším průběhu se Kopřivnici podařilo udržovat si brankový náskok, který v závěru poločasu narostl na rozdíl pěti branek 19:14. Domácí ve druhé půli nedokázali na hru svého soupeře najít zbraň a dobře hrající Kopřivnice dovedla zápas bez problémů do vítězného konce. V závěru vedli hosté již rozdílem deseti branek, aby domácí již jen kosmeticky upravili výsledek na 32:39.

Nejlepší střelci Přerova: Bechný 7/3, Kavka 6/1, Valášek 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Opálka 11/6, Šustáček 6, Rachač 6

Sedmimetrové hody: 6/4 – 6/6, vyloučení: 5 – 8, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 274

Frýdek-Místek – Hranice 25:28 (14:17)

Domácí si na svého dnešního soupeře hodně věřili, ale než se stačili v zápase rozkoukat, vedly Hranice již 5:1. V dalším průběhu pak Frýdek dokázal vyrovnat hru a dokonce získat jednobrankové vedení. Pět minut před koncem první půle to byl ale soupeř, který čtyřmi brankami v řadě získal vedení 14:11 a tříbrankový náskok uhájil až do závěru prvního poločasu. Pětibrankový náskok si hostující celek udržoval do 45.minuty, pak přišel nápor domácích a tři branky Mecy znamenaly snížení na rozdíl jediného gólu 22:23. Přestože se Frýdku-Místku následně podařilo i srovnat, závěrečné chvíle patřily Hranicím a dvě branky Galuse v posledních dvou minutách definitivně rozhodly o výhře hostujícího týmu 28:25.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Meca 6, Dyba 6/2, Vacula 4, Hes 4/1
Nejlepší střelci Hranic: Galus 6, Čadra 4, Bajgar 4, Tůma 4, Bednařík 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 0, vyloučení: 1 – 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 486

Třeboň - Jičín 32:24 (15:14)

Domácí neměli zrovna nejlepší vstup do zápasu a v šesté minutě prohrávali 2:5. Třeboň se ale z nepříznivého začátku brzo oklepala a ve 13.minutě již vedla 7:6. V dalším průběhu první půle se oba celky střídaly ve vedení, aby nakonec poločasový výsledek převážila na svoji stranu Třeboň. Ta si zpočátku druhého poločasu udržovala dvoubrankový náskok, který s přibývajícím časem dokázala zvýšit na rozdíl pěti gólů. V závěrečné desetiminutovce svůj náskok ještě zvýraznila až na konečných 32:24.

Nejlepší střelci Třeboně: Mošovský 8, Naimann 5, Mlsna 5
Nejlepší střelci Jičína: Chroustovský 4/2, Bareš 5, Brykner 3, Babák 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Vaník, Kohout, diváků: 350