26.9.2009 otevřeno: 1233 x

Nováček na body stále čeká

Jediné utkání mělo dnes na programu čtvrté kolo ZUBR Extraligy. Nastoupily v něm proti sobě Dvůr Králové a Plzeň. Ostatní zápasy se hrají zítra, dohrávka mezi Zubřím a Duklou pak před televizními kamerami v pondělí.

ZUBR Extraliga – 4.kolo

Dvůr Králové – Plzeň 29:39 (15:19)

Na svoje první body v premiérovém extraligovém ročníku si musí minimálně do příštího kola počkat nováček soutěže Dvůr Králové. Svému soupeři stačil pouze v úvodu první půle a stavu 4:4. V dalším průběhu si Plzeň udržovala 2-3brankové vedení, které tři minuty před koncem narostlo už na rozdíl sedmi branek 12:19. Ještě do poločasu ale Dvůr Králové dokázal snížit na 15:19.

Ve druhé půli si hostující celek neustále udržoval bezpečné vedení. Pouze jednou se domácím podařilo snížit na nadějný rozdíl tří branek (21:24), ale v dalším průběhu již zkušenější hosté neponechali nic náhodě. V závěru utkání narostl náskok Plzně už na deset branek a stejným rozdílem ve prospěch Západočechů také zápas skončil. Výraznou měrou se na něm podíle s dvanácti brankami Bečvář.

Nejlepší střelci D.Králové: Hracha 8/4, Fiedor 7, Kulhánek 4
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 12/2, Šik 5/1, Vinkelhöfer 5, Štulík 5/3

Sedmimetrové hody: 6/5 – 6/6, vyloučení: 4 -5, rozhodčí: Větrovský, Průcha, diváků: 450