30.11.2015 otevřeno: 1185 x

Plzeňští prohráli s Dány i podruhé a v pohárech končí

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň prohráli i v odvetě posledního třetího předkola Poháru EHF s dánským celkem Bjerringbro-Silkeborg a do základní skupiny nepostoupili. První duel na západě Čech skončil výhrou Silkeborgu 31:28.

Odveta 3. překola Poháru EHF

Bjerringbro-Silkeborg - Talent M.A.T. Plzeň 35:23 (15:10)

V nedělní odvetě sice Dánové utekli Plzni ve 13. minutě na 7:3, ale Talent zabojoval a během čtyř minut snížil na rozdíl jediné branky 6:7. Ještě ve 20. minutě držel český celek nadějný stav 8:9, ale závěr prvního poločasu patřil Silkeborgu, který si především díky výborným zákrokům brankáře Rasmussena do kabin odnášel vedení 15:10.

Po změně stran byla hra vyrovnaná a ve 46. minutě platil stav 23:17 pro domácí házenkáře. Jenže následující pětiminutovka Plzni hrubě nevyšla. Silkeborg vstřelil šest branek v řadě, vypracoval si náskok 29:17 a dvanáctigólovým rozdílem 35:23 také utkání skončilo.

Po celkovém skóre ze dvou zápasů 66:51 postupuje dánský Silkeborg do jedné ze čtyř čtyřčlenných základních skupin Poháru EHF.

Sestava a branky Silkeborgu: Rasmussen, Larsen – Nielsen 8, Hundstrup 6, Knudsen 5, Orsted 4, Markussen 3, Hallberg 2, Hansen 2, Kirkegaard 2, Skube 2, Thomsen 1, Jensen, Münter.

Sestava a branky Talentu M.A.T. Plzeň: Motlík, Šmíd – M. Škvařil 6, M. Tonar 4, Poloz 3, Šafránek 3, Šindelář 3, Bičiště 2, Ivancev 1, Vinkelhöfer 1, Fořt, Jonáš, J. Škvařil, J. Strýc, J. Tonar.

Rozhodčí: Leszczynski, Piechota (oba Pol.). Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 1903. První zápas: 31:28, postupuje Bjerringbro-Silkeborg.