22.11.2015 otevřeno: 1277 x

Mistři z Talentu M.A.T. Plzeň podlehli doma Dánům v posledním předkole Poháru EHF

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň prohráli v prvním utkání třetího, posledního, předkola Poháru EHF na domácí palubovce dánskému týmu Bjerringbro-Silkeborg 28:31. Odveta se hraje v neděli 29. listopadu v 16.00 v dánském Silkeborgu.

První zápas 3. předkola Poháru EHF

Talent M.A.T. Plzeň - Bjerringbro-Silkeborg 28:31 (13:19)

Bez zbytečného respektu před soupeřem z házenkářky věhlasnější země vstoupili do boje o postup do hlavní část Poháru EHF borci Talentu. Prokazovali ho první desetiminutovku, kterou ovládli. Vedli opakovaně o dvě branky, ale do výraznějšího „trháku“ se nedostali. Hosté v 11. minutě vyrovnali, následně se ujali vedení, které již do konce prvního duelu nepustili. Také druhá část se odehrávala v režii hostů, kteří vedli několikrát až o sedm branek, ale domácím se v závěru podařilo snížit na rozdíl čtyř gólů.

Nejvíce branek: Tonar a Škvařil po 8, Poloz a Šindelář po 3 - Markussen 8, Hundstrup 7, Nielsen 6, Hansen a Orsted po 4. Rozhodčí: di Domenico, Fornasier (It.). Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1500 (vyprodáno). Odveta se hraje v neděli 29. listopadu v 16.00 v dánském Silkeborgu.

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: Mrzí mě hlavně konec první půle, kde jsme udělali tři zbytečné chyby, které soupeř dokázal potrestat. Ve druhém poločase už to měli Dánové pod kontrolou, i když my jsme se dokázali zvednout. Pro nás, když máme věkový průměr kolem 20 let, je takové utkání obrovská zkušenost. Věřím, že nám to pomůže ve vývoji do budoucna. K odvetě přistoupíme jako doma, naším cílem je vyhrávat každý zápas. Postup je sice vzdálený, ale pokud bychom měli vyhrát od gól a nepostoupit, tak to pro nás má smysl.“

Peter Bredsdorff-Larsen, trenér Bjerringbro-Silkeborg:Jsem šťastný z dnešního utkání. Povedlo se nám porazit velice dobrého soupeře. Bylo to fyzicky náročné utkání, jaká na mezinárodním poli jsou. Plzeň ukázala, že má velice dobrý tým, protočili v závěru řadu hráčů a pomohlo jim to. Nám ten závěr úplně nevyšel a neudrželi jsme slibný náskok, ale stále si vezeme do odvety náskok tří branek, což ale na druhou stranu nic neznamená. Plzeň ukázala, že má mladý tým, který sbírá zkušenosti, ale jsou velice nebezpeční. Věřím, že to zvládneme a postoupíme dál, ale lehké to určitě nebude.

Fotogalerii Patrika Pátka z utkání Talent M.A.T. Plzeň - Bjerringbro-Silkeborg najdete ZDE