18.11.2015 otevřeno: 1803 x

Do čtvrtfinále ČP všichni favorité

Šestice extraligových týmů potvrdila ve včerejší osmifinálové fázi domácího poháru házenkářů roli favorita, největší práci měl Frýdek-Místek ve Zlíně, kde v souboji celků z nejvyšší soutěže zvítězil dvoubrankvoým rozdílem. Los další fáze proběhne 2. prosince v Olomouci.

Dále v ČP házenkářů pokračuje lídr extraligy Dukla Praha, obhájce pohárového triumfu Lovosice, i jejich loňský finálový soupeř Cement Hranice. Oproti minulému pohárovému kolu Hranice nespoléhaly na koncovku duelu a v Litovli si už před přestávkou vypracovaly rozhodující náskok. Desetkrát se prosadil Viktor Hastík, kterého v osmifinálových zápasech ještě o čtyři zásahy překonal v karvinském dresu v poháru nastupující Lukáš Frančík (ten má letos za Ostravu i 15 vstřelených branek v jednom utkání). Frančík pomohl Baníku zlomit odpor Bystřice pod Hostýnem, která držela s extraligovým soupeřem krok až do přestávky, ale nakonec podlehla rozdílem třinácti branek.

Český pohár házenkářů 2015/16 - výsledky osmifinále
osmifinálová dvojice termín
Havlíčkův Brod - Dukla Praha

18:38 (11:20)

Sokol Vršovice - Talent M.A.T. Plzeň středa 9. prosince, 18.30 hod.
Strakonice - Lovosice 25:31 (15:15)
Bystřice pod Hostýnem - Baník OKD Karviná 25:38 (17:18)
Zlín - Frýdek-Místek 26:28 (12:13)
Litovel - Hranice 24:33 (12:17)
Brno - Jičín 16:25 (8:9)
Kopřivnice - Gumárny Zubří  čtvrtek 10. prosince, 19.00 hod.

Na překvapení nedošlo ani ve Strakonicích, kde po remízovém poločase zvítězily Lovosice rozdílem sedmi branek. V poháru tak skončili poslední zástupci druhé nejvyšší soutěže. Úspěšnou pohárovou misi zakončil také druholigový Havlíčkův brod, který může být přes vysokou prohru s Duklou Praha 18:38 se svým účinkováním v ČP házenkářů 2015/16 velice spokojený. Spokojenost z ligové soutěže ani poháru naopak nemůže panovat v Brně, které nestačilo ani po druhé v krátké době na Jičín a podlehlo mu po na branky více než skoupém vyrovnaném prvním poločase jasným poměrem 16:25 (8:9)! Největší drama naopak přinesl zápas ve Zlíně, který potrápil frýdecko-místecký SKP. Pátý celek extraligové tabulky na půdě posledního, a na body zatím marně čekajícího Zlína, zvítězil po boji poměrem 26:28 (12:13).

Osmifinálovu fázi poháru zakončí prosincové duely Sokola Vršovice s Plzní a Kopřivnice se Zubřím. Složení čtvrtfinálových dvojic bude definitivně známé 10. prosince, ale už o týden dříve proběhne los této fáze poháru. Ten se uskuteční na poradě extraligových klubů v Olomouci dne 2. prosince 2015.