19.9.2009 otevřeno: 1530 x

Sobotní zápasy bez překvapení

Čtyři zápasy dnes mělo na programu třetí kolo ZUBR Extraligy. Favorizované celky v nich nezaváhaly a připsaly plný bodový zisk.

ZUBR Extraliga – 3.kolo

Lovosice – Frýdek-Místek 28:23 (12:12)

Frýdek-Místek v utkání favorizovanému soupeři dlouho vzdoroval, nakonec ale v Lovosicích podlehl 23:28. Domácí se se soupeřem dlouho přetahovali o vedení, aby nakonec po prvním poločase vedli 12:10. Frýdek-Místek ale Lovosicím nic nedaroval, podporován dobrým výkonem brankáře Štolcara držel dlouho vyrovnaný výsledek. Až do 48.minuty domácí nedokázali soupeři odskočit na větší jak dvoubrankový rozdíl. Když ale Frýdek-Místek deset minut nevstřelil branku, Lovosice získaly rozhodující náskok 27:20. V závěru hostující celek dvěma brankami v rychlém sledu snížil na konečných 23:28.

Nejlepší střelci Lovosic: Šuma 5, Brecko 4, Měchýř 4
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Dyba 6/1, Holbein 4, Straka 3, Meca 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1, vyloučení: 6 (ČK Miler) – 3, rozhodčí: Zych, Halada, diváků: 400

Plzeň – Kopřivnice 31:26 (14:12)

V prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení a nerozhodný stav vydržel do 26.minuty a stavu 10:10. Dvě branky Bečváře a jeden gól Linharta dostaly během dvou minut domácí do vedení 13:10. Dvoubrankový náskok si Plzeň udržela až do konce prvního poločasu a lépe vstoupila i do půle druhé. Ve 36.minutě vedla 19:14, ale Kopřivnice dokázala opět snížit na 19:17. Blíže se již ale domácím přiblížit nedokázala a sedm minut před koncem Plzeň vedla opět pětibrankovým rozdílem. O pět branek nakonec domácí nad svým soupeřem i zvítězili po výsledku 31:26.

Nejlepší střelci Plzně: Štulík 5/2, Bečvář 5, Soukup 5, Linhart 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Opálka 8/3, Kichner 5, Veřmiřovský 4, Gřes 4/2

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 2 – 7, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 350

Roman Bečvář (Plzeň) proniká obranou Kopřivnice

Zubří – Přerov 36:26 (19:13)

Gólů jako na běžícím páse přibývalo v začátku zápasu Zubří s nováčkem z Přerova a v 11.minutě vedlo Zubří 9:8. V dalším průběhu první půle již favorité svého soupeře předčili a ve 27.minutě vedli 18:10. Přerovu se vydařil konec první půle a začátek druhého poločasu, kdy jeho hráči snížili na rozdíl čtyř branek 16:20. Zubří pak ale opět prokázalo svou převahu a s přehledem dovedlo zápas do vítězného konce 36:26.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka M. 9, Krupa Š. 6/3, Číp 5
Nejlepší střelci Přerova: Bechný 8/1, Zemánek 5/1, Pernička 4/3

Sedmimetrové hody: 6/5 – 6/5, vyloučení: 8 – 6, rozhodčí: Kondělka, Kondělka, diváků: 500

Jičín – Dvůr Králové 28:21 (10:6)

Jičín potvrdil roli favorita a nováčka soutěže Dvůr Králové porazil 28:21. První poločas nebyl na branky příliš bohatý a to zejména ze strany hostí. Po první půli vedl Jičín 10:6 a čtyřbrankový náskok si udržoval do 36.minuty. Během pěti minut ale dokázal odskočit na 18:10 a zápas pak dovedl bez problémů do vítězného konce.

Nejlepší střelci Jičína: Král 6/2, Babák 6, Vocásek 4
Nejlepší střelci D.Králové: Kulhánek 6/1, Hracha 4/1, Kotík 4

Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2, vyloučení: 7 (ČK Masák) – 5, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 500