13.9.2009 otevřeno: 1393 x

Nováčci v domácím prostředí nebodovali

Ve dvou dopoledních zápasech druhého kola ZUBR Extraligy se poprvé před svými diváky představili oba nováčci soutěže. V bouřlivém prostředí ale ani jeden z nich nedokázal bodovat.

ZUBR Extraliga – 2.kolo

TV utkání: Dvůr Králové – Hranice 22:28 (9:14)

Začátek utkání byl z obou stran hodně opatrný, dobrými zákroky se prezentovali brankáři a gólů přibývalo jen pomalu. Poprvé na rozdíl dvou branek odskočily Hranice ve 21.minutě zápasu, kdy zvyšovaly na 7:5. Domácím se nedařily přesilové hry a postupem času se stávala jejich hra v útoku hodně pasivní. Za důslednou hranickou obranou stál navíc pozorný brankář Kučerka, který mimo jiné zlikvidoval i tři sedmimetrové hody, a i díky tomu narostlo vedení Hranic na rozdíl pěti branek. Ve druhé půli se domácí nadechli k velkému náporu a dokázali se soupeři přiblížit na rozdíl dvou branek 17:19. Stejně jako v první půli začali kupit technické chyby a soupeř jich využil k získání dostatečného náskoku. Na svou první výhru si tak budou muset ve Dvoře ještě počkat, když Hranicím podlehli 22:28.

Nejlepší střelci D.Králové: Fiedor 7, Hracha 4/1, Kulhánek 3, Kotík 3, Zelinka 3/1
Nejlepší střelci Hranic: Galus 6/2, Diviš 6, Čadra 5

Sedmimetrové hody: 5/2 – 4/2, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 550

Přerov – Plzeň 29:33 (12:17)

Hostující celek se v první půli dokázal dostat dvakrát do tříbrankového vedení, ale to ještě stačili domácí srovnat na 8:8 v 19.minutě. Díky brankám mladíků Linharta a výtečně hrajícího Bečváře však Plzeň v poslední desetiminutovce odskočila na rozdíl pěti branek a do šaten odcházeli svěřenci trenéra Habera s vedením 17:12. Vstup do druhé půle měli lepší domácí házenkáři, kteří dokázali snížit na rozdíl dvou gólů 16:18. Během dvou minut ale Plzeň Přerovu opět odskočila na 22:17 a bezpečné vedení si udržela až do samého závěru zápasu.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 10/2, Bechný 7/2, Hubáček 5/2
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 10, Linhart 7, Šik 4/1

Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 370