12.9.2009 otevřeno: 1418 x

První překvapení ZUBR Extraligy: Lovosice prohrály v Třeboni

Hned ve druhém kole nejvyšší soutěže mužů přišlo první výsledkové překvapení. Postarala se o něj Třeboň, která v domácím prostředí porazila Lovosice. Ve druhém utkání remizovala Kopřivnice s Jičínem. Ostatní zápasy se hrají zítra.

ZUBR Extraliga – 2.kolo

Třeboň – Lovosice 25:24 (14:11)

První výsledková bomba letošního ročníku vybuchla v Třeboni, kde favorizované Lovosice podlehly o jednu branku 24:25. Hostující celek sice v úvodu vedl 2:0, ale v dalších minutách Třeboň sérií branek otočila stav střetnutí na 6:4. V průběhu první půle si pak udržovala 3-4 brankové vedení, když její soupeř hrál příliš individuálně a vytvořil velké množství technických chyb. Druhá půle byla zcela vyrovnaná a obě družstva se v ní střídala ve vedení. Ještě v 58.minutě získal pro Lovosice vedení 24:23 svoji sedmou brankou Šuma, ale závěrečné minuty vyzněly lépe pro domácí. Ti v přesilové hře vstřelili vítěznou branku sice šťastně v posledních vteřinách, ale nic to nemění na tom, že si připsali velice cenné vítězství nad celkem, který byl v zápase velkým favoritem.

Nejlepší střelci Třeboně: Šulc 4, Mlsna 4, Kubík 4/3, Naimann 4, Mošovský 4
Nejlepší střelci Lovosic: Miler 8, Šuma 7, Motl 4/2

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2, vyloučení: 6 – 8 (ČK Kalous), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 300

Kopřivnice – Jičín 28:28 (15:12)

Většinu zápasu domácí házenkáři nad Jičínem vedli, aby si nakonec hostující tým po remíze 28:28 odvezl velice cenný bod. Kopřivnice byla v první půli lepším týmem a vedla v ní již 9:4,  v poločase pak šla do šaten s vedením 15:12. Druhá půle byla již vyrovnaná a Jičín dokázal využít chyb domácích k postupnému snižování náskoku. Poslední minuty utkání byly dramatické a dvě minuty před koncem vedl Jičín po sérii tří branek 28:27. Domácí ale stačili v zápase srovnat a v závěru měli možnost vstřelit vítěznou branku. To se jim ale nepodařilo a oba celky si tak rozdělily po bodu. Nejlepšími střelci se na obou stranách staly nové posily týmů, u domácích to byl Kichner, který přišel do celku ze Zubří, na straně hostí pak Chroustovský, který v minulé sezóně působil v Dukle Praha.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kichner 7, Gřes 7/6, Šustáček 5, Rachač 5
Nejlepší střelci Jičína: Chroustovský 11/5, Král 7, Masák 4

Sedmimetrové hody: 9/8 – 5/5, vyloučení: 6 – 6 (ČK Brykner), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 200