11.9.2009 otevřeno: 821 x

Také Karviná postupuje do 2.kola Poháru EHF

Dnes sehrála Karviná odvetné utkání 1.kola Poháru EHF proti lucemburskému celku HB Dudelange. Po výhře 27:24 postupuje Karviná do druhého kola Poháru EHF.

Odveta 1.kola Poháru EHF: Dudelange (LUX) - Karviná 24:27 (12:13), 1.utkání: 21:32, postupuje Karviná

Stejně jako v prvním zápase vytvořili karvinští velké množství technických chyb a především díky tomu se podařilo soupeři uhrát přijatelný výsledek. Na ten to zpočátku ale vůbec nevypadalo, když po deseti minutách vedl český celek 8:1. V dalších minutách ale přišly již zmiňované technické chyby a když se k tomu přidala hra Karviné v dvojnásobném oslabení, soupeř toho využil. Každou technickou chybu trestal brankou z rychlého útoku a do poločasu snížil na rozdíl jediné branky.

Nepříliš pohledné utkání ale Karviná dotáhla do vítězného konce, když ve druhé půli získala tříbrankové vedení, které si udržela až do samého konce. V utkání dostali příležitost všichni hráči. Výprava Karviné se vrací zítra v průběhu dne.

Ve druhém kole na Karvinou čeká rumunský celek UCM Sport Resita.

Komentář Martina Kostelníka (Karviná): „Cílem utkání bylo vyhrát a postoupit do dalšího kola a tento cíl jsme splnili. Z pohledu trenérského jsme byli spokojeni s předvedenou hrou jen v prvních deseti minutách. Pak jsme se již jen přizpůsobili hře domácích a zápas se odvíjel jen v přátelském duchu. Opět nás limitovalo velké množství ztracených míčů a  v tomto směru je z naší strany nespokojenost. Vázla také souhra mezi novými hráči.“

Sestava a branky Karviné: Mrkva, Lefan – Vančo 3, Sliwka, Heinz 1, Balwas, Faith 1, Hanták 2, Šulc 7, Mrózek 3, Petrovský 6, Požárek 3, Ivanov, Lyžwa 1

Sedmimetrové hody:  1/1 - 7/5, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Cropanise, Mondin (ITA), diváků: 250