6.9.2009 otevřeno: 1030 x

Po vítězství v odvetě postupuje Dukla v poháru dále

Odvetné utkání prvního kola Poháru EHF dnes sehrála Dukla Praha proti norskému celku Haslum HK. Po vítězství 28:25 pak její hráči mohli slavit postup do druhého kola.

Dukla Praha – Haslum HK (NOR) 28:25 (15:12), první utkání 24:24, postupuje Dukla Praha

Až do šestnácté minuty se obě družstva střídala ve vedení, přičemž žádnému z nich se nepodařilo odskočit na více jak dvoubrankový rozdíl. V 19.minutě srovnával hostující Norsterbo na 8:8, ale Dukla pak sérií čtyř branek odskočila na 12:8. Hostující celek dokázal využít hluchého místa domácích a zkorigovat stav na 11:12 ve prospěch Dukly. Dukle se stejně jako včera vydařil závěr první půle a do šaten šla s vedením 15:12.

Brankový náskok si dokázala držet i ve druhé půli a v 50.minutě vedla již 24:18. A stejně jako včera jí nevyšel závěr zápasu, tentokráte v něm ale soupeři dovolila již jen snížit na konečných 25:28. Po včerejší remíze pak mohli Pražané slavit postup do 2.kola.

Komentář trenéra Pavla Pauzy: „Vývoj zápasu byl podobný jako včera a stejným výsledkem skončila i první půle. Tentokráte jsme ale nezaspali na začátku druhé půle, vypracovali jsme si větší brankový náskok a zápas v pohodě dohrávali. Soupeř se ale nevzdal a stále měl dost sil na zvrat v zápasu. My jsme ale hráli oproti včerejšímu zápasu lépe v útoku a to hlavně ve druhé půli. Soupeř čtvrt hodiny před koncem změnil obranu na 1:5, ale i přes počáteční problémy jsme se dokázali prosadit. Postoupili jsme přes kvalitního soupeře a kvalita obou zápasů byla velmi dobrá. Rád bych takovýchto zápasů v sezóně sehrál co nejvíce, celkově jsem samozřejmě s postupem i výkonem spokojen.“

Sestava a branky Dukly: Rangl, Petržala – král 5, Horák 2, Landa, Weigner 1, Polášek 2, Mráz 2, Piskač 4, Lepieš 2, Kotrč 2, Rams, Petržala, Škvařil 4, Lehocký 4/2

Nejlepší střelci Haslumu:Westgaard 5/1, Gunther 4, Gröneng 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 7, rozhodčí: Jurinovič, Mrvica (CRO), diváků: 250