6.9.2009 otevřeno: 1144 x

Plzeň zvítězila v Jičíně

Dvěma zápasy dnes pokračovala ZUBR Extraliga. První kolo bude dohráno ve středu zápasem mezi Duklou a Třeboní.

ZUBR Extraliga – 1.kolo

Jičín – Plzeň 23:24 (12:11)

V úvodním duelu letošního ročníku extraligy přivítali házenkáři Jičína před televizními kamerami silný celek Lokomotivy Plzeň. Domácím vyšel úvod utkání a brzy si vypracovali třígólové vedení, 6:3. Hosté ale záhy ukázali, že letos budou velmi nebezpečným celkem. Především zásluhou střelecky disponovaných Šika a Linharta Plzeň srovnala na 9:9. Do kabin však přeci jen odcházeli za stavu 12:11 spokojenější domácí. Začátek druhého dějství patřil hostům, kteří otočili na 13:15. Jičínští ale odpověděli čtyřmi góly v řadě a získali vedení 17:15. Podobný průběh měly i další minuty, oba celky se střídaly ve vedení. V závěru duelu se miska vah přiklonila na stranu Plzeňských, kteří si odvezli za výhru 24:23 dva cenné body.

Nejlepší střelci Jičína: Brykner 6, Chroustovský 5/1, Masák 3/1, Vtípil 3
Nejlepší střelci Plzně: Šik 9, Linhart 6, Šetlík 5/1

Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1, vyloučení: 2 -3 (+ ČK přímá Linhart), rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 600

Hranice – Kopřivnice 34:27 (15:14)

První poločas byl jako na houpačce, nejprve vedla Kopřivnice 6:2, poté domácí dokázali otočit na 8:7, aby hostující celek opět otočil na 10:8. Nakonec ale s těsným náskokem odcházely do šaten Hranice. Druhá půle patřila domácímu celku, i když ještě ve 45.minutě byl stav 22:22. Pak si ale domácí celek postupně získával vedení. To narostlo v 50.minutě na rozdíl tří branek a náskok soupeře již Kopřivnice zlikvidovat nedokázala. Nakonec vyhrály Hranice o sedm branek 34:27. Třinácti brankami se na vítězství podílel Čadra.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 13/3, Diviš 5, Galus 4, Tůma 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 8/5, Rachač 6, Šustáček 5

Sedmimetrové hody: 5/4 - 8/7, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 350