5.9.2009 otevřeno: 874 x

Dukla uhrála v úvodním zápase remízu

První ze dvou zápasů proti norskému celku Haslum HK má za sebou Dukla Praha. Přestože v závěru zápasu vedla již rozdílem tří branek, nakonec se oba soupeři rozešli smírně po výsledku 24:24.

Pohár EHF – 1.kolo

Dukla Praha – Haslum HK (NOR) 24:24 (15:12)

První poločas byl dlouho vyrovnaný a Dukle se v něm nepodařilo odskočit na rozdíl více jak dvou branek. Ještě ve 28.minutě svítil na ukazateli stav 12:11, ale závěrečné minuty se domácím vydařily a do šaten šli Pražané s náskokem tří gólů 15:12. Třígólové vedení Dukly ale norský celek dokázal srovnat na 15:15, když v prvních pěti minutách druhé půle Pražané nedokázali skórovat. Ve 38.minutě se dokonce Haslum dostal do vedení 17:16. Série čtyř gólů Dukly ale otočila skóre opět ve prospěch domácího celku, který rázem vedl 20:17. Tříbrankový náskok si Dukla udržovala do stavu 24:21 v 57.minutě. Konec utkání se ale lépe vyvedl hostujícímu týmu, který třemi brankami v řadě dokázal srovnat na konečných 24:24. Odveta se hraje zítra od 16:30 rovněž v hale na Podvinném mlýně.

Komentář Pavla Pauzy: „v dnešním zápase soupeř potvrdil všechny zprávy, které jsme o něm měli. Hrál pěknou házenou, střelecky se snažil o tlak z levé stany, s rozehrávkou po inkasované brance a dohráním na pivota i přechodem do rychlého útoku za každou cenu. Silný byl na pozici spojek, které všechny dobře spolupracovaly s pivotem a dokázaly mu vytvořit brankovou příležitost. Nám se povedl vstup do utkání, který byl podpořen výkonem brankáře Petržaly v celém průběhu zápasu. Bohužel jsme se nedokázali dostat do většího brankového rozdílu a polevili jsme při vstupu do druhé půle. Pak se nám znovu podařilo odskočit, ale doplatili jsme na vyloučení v závěru zápasu. Oslabení jsme pak prohráli 0:2. Z naší strany chyběl tlak z pravé strany útoku a to nás stálo určitě branky, neboť soupeř si ve druhé půli již dobře pohlídal levou stranu. Zítra se začíná od nuly a já věřím, že dokážeme hráče nabudit a postoupit.“

Sestava a branky Dukly: Rangl, Petržala – Král 4, Horák 1, Landa, Weigner 1, Polášek 5, Mráz 1, Piskač 5, Kotrč 4/2, Rams, Škvařil, Lehocký 3, Lepieš

Sestava a branky Haslumu: Ruud, Tjemstand – Kristensen, Tobiassen 4, Ros 2, Braskerud 1, Gronerig, Begard, Robin 4, Trond, Manus, Hernansen, Norstebo, Westgaard 7/1, Guntner 6

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Jurinovič, Mrvica (CRO), diváků: 280