5.9.2009 otevřeno: 1087 x

Úspěšný vstup Karviné do evropského poháru

Prvním zápasem vstoupila Karviná do nového ročníku evropských pohárů. Jejím soupeřem byl lucemburský celek Dudelange.

Pohár EHF - 1.kolo

Karviná - HB Dudelange 32:21 (15:11)

Větším nepřítelem domácích než samotný soupeř byl jejich vlastní výkon, ve kterém se nevyvarovali velkého množství technických chyb. Karvinští byli po celé utkání lepším týmem, který soupeře téměř k ničemu nepustil, ale vlastní chyby je srážely na zem. Nutno podotknout, že na nepohledné hře měli podíl i maďarští rozhodčí a jejich necitlivé posuzování především útočných faulů. Lucemburčané se chtěli vyvarovat technických chyb, protože si byli vědomi, že by tím Karviné umožnili skórovat z rychlých útoků. Tento záměr se jim ale vůbec nevydařil, když nakonec vyprodukovali až neuvěřitelných 30 chyb, z velké části nevynucených. Domácí házenkáři v průběhu první půle odskočili na rozdíl čtyř branek a svůj náskok ve druhé půli postupně navyšovali. Na začátku druhé půle se několikrát blýskl brankář Mrkva, kterému sice nevyšel první poločas, ale v tom druhém tým i díky jeho zákrokům odskočil na rozdíl osmi branek. Celá hra soupeře se opírala o jeho dvě spojky, když nejlepším střelcem se stal slovenský hráč v barvách Dudelange Peter Zaťko. Jemu sekundoval Alain Poeckes se šesti góly. Karviná, která v zápase spíše bojovala sama se sebou, nakonec zvítězila rozdílem jedenácti branek a tento náskok by jí měl zaručit postup do druhého kola.

Odveta se hraje v pátek od 20hodin na hřišti soupeře.

Sestava a branky Karviné: Mrkva, Lefan – Pavlíček 5, Sliwka 1, Heinz 4, Balwas 2, Faith 2, Hanták 5, Šulc 5, Mrózek, Petrovský 5, Požárek, Ivanov 1, Lyžwa 2

Sestava a branky Dudelange: Hensen, - Spielman, Poeckes 6, Schroeder, Rech 2, Zelmetz, Olivier 1, Molitor, Nobile 1, Ameddah 3, Wirtz, Bosoni, Gräff, Zaťko 7

Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3, vyloučené: 2 – 9, rozhodčí: Oláh, Bonifert (HUN), diváků: 836